Diş beyazlatma ille ilgili sık sorulan sorular

Diş beyazlatma ille ilgili sık sorulan sorular

Yanlızca diş hekimi kontrolünde yapılan tedaviler sonucunda dişlerinizde kalıcı bir beyazlık oluşmaktadır. Başarılı bir diş beyazlatma tedavisi ile dişleriniz birkaç günde sadece beyazlamakla kalmayıp ayrıca minenizin doğal parlaklığının da arttığı bilinmektedir.

Hergün çay, kahve, soda gibi içecekler ve boyayıcı maddeler içeren yiyecekler tüketilmesi dişlerin doğal rengini keybetmesine sebep olur. Diş beyazlatma tedavisi ile dişlerin güvenli ve etkili bir şekilde beyazlamasını sağlar.

Diş beyazlatma (Bleaching) nedir?

Bleaching mine ve dentin renklenmelerini gidererek dişlerin beyazlamasını sağlayan bir kozmetik diş hekimliği uygulamasıdır. Size özel hazırlanmış plak ile birlikte kullanılan jel ile yapılmaktadır.

Renklenmenin nedenleri nedir?

Renklenmenin bir çok nedeni bulunmaktadır ama en önemlileri yaşlanma, kahve, çay, sigara, kırmızı şarap gibi boyayıcı yiyecek içecek tüketimi, travma ve eski dolgulardır. Ayrıca diş oluşumu sırasında antibiyotik kullanımının nedeniyle tetracycline yada aşırı flor kullanımına bağlı renklenme oluşabilir.

Diş beyazlatma kimlere uygulanabilir?

Diş beyazlatma çoğu kişiye uygulanabilir. Ancak herkes için aynı sonuçlar beklenmemelidir. Diş hekiminiz diş beyazlatma işlemine uygun olup olmadığınızı ancak muayene ederek karar verecektir. Antibiyotiklerin neden olduğu derin renklenmeler için tedavi yanıt almak daha uzun sürebilir. Dişlerin beyazlama düzeyleri kişiden kişiye, diş yapısına ve uygulama süresine göre değişebilir. Bu durumda uygulama sayısına ve sıklığına hekiminiz karar verecektir.

Diş beyazlatma sağlıklı mıdır?

Diş beyazlatma tedavisi elbette sağlıklıdır. Klinik araştırmalar göstermiştir ki bir diş hekiminin denetimi altında uygulama yapıldığında karbamid peroksit ve hidrojen peroksit diş ve dişetleriniz için tamamen güvenlidir. Bir çok diş hekimi bu uygulamanın en güvenli kozmetik uygulama olduğu görüşünde birleşmişlerdir.

Diş beyazlatma nasıl uygulanır?

Diş beyazlatma jeli sizlere özel hazırlanmış beyazlatma plağına konur. Bileşimi oluşturan aktif meddelerin kimyasal reaksiyonu ile ortaya çıkan oksijen mine ve dentine girerek renklenmeleri yok eder. Dişlerin yapısına herhangi bir değişiklik olmadan sadece renkleri beyazlar.

Diş beyazlatma uygulaması ne kadar sürer?

Diş beyazlatma işleminde ilk uygulamadan sonra sonuçlar görülmeye başlar. En iyi sonuç için genellikle uygulamaya bir kaç kez devam edilebilir.

Diş beyazlatmanın yan etkisi var mıdır?

Diş beyazlatma tedavisinde bazı insanlarda uygulama süresince geçici bir hassasiyet yaşanabilir. Bu semptomlar uygulamadan sonra ki 1-3 gün arasında yada uygulamanın hemen ardından ortadan kaybolur.

Diş beyazlatmanın etkisi ne kadar sürer?

Dişler her zaman için uygulama yapılmadan önceki renginden daha beyaz olacaktır. Ancak yeniden beyazlatma yapma isteği duyulursa 1 veya 2 defa tedavinin yapılması yeterli olacaktır. Daha uzun süre kalıcı olması için sigara, çay, kahve ve şarap kullanılmaması önerilmektedir.

Latest posts by admin (see all)

Share:

Bir cevap yazın