Diş İmplantı Başarısızlıklarının Sebepleri


Diş İmplantı Başarısızlıklarının Sebepleri

Diş Doktoru ile Alakalı Olan Nedenler; diş implantı tedavisinde başarısızlıkla sonuçlanabilecek olan yanlış uygulama veya implant seçiminde yapılacak olan hatalar etkili olmaktadır. Bu tarz hatalar diş hekimlerinden kaynaklanır. Bazı durumlarda doktorlar ticari kaygılarından kaynaklı olarak fazla diş implantı uygulaması yapar. Planlamayı yapacak olan hekimin implant sayısını olabildiğince az tutması ve bu diş implantı uygulamaları ile en iyi çözüme ulaşması gerekir. Diş İmplantı Başarısızlıklarının Sebepleri

Sayının az tutulması hasta açısından ekonomik bir hal alır. Diş hekimleri tarafından yapılan diğer bir hata ise kişiler için yanlış implant seçimidir. İmplantlar farklı dizaynda ve boyutlarda üretilir. Bu sebepten dolayı değişik formdaki implant seçimi önemlidir. Bunlar göz önünde tutularak hastalara gerektiği kadar implantı doğru seçim ile yapmak başarı sonuçları doğurur.

İmplantların Markalarından Kaynaklanan Sebepler:

Dünyada kullanılan ve kullanılacak olan implant modelleri birbiri ile aynı görevi görür. Ama implant konusunda titiz çalışma yapan firmaların modelleri, birleşme şekli ve yüzey alanı olarak farklılık gösterir. Bu modeller diş hekimlerine kolaylık sağlamanın yanı sıra çene kemiği ile daha sağlıklı bir bütünleşme sağlar. Bu tarz implantlar bekleme sürecini de kısaltmaktadır. Diş hekimleri ticari kaygılarından dolayı marka seçiminde hatalar yapabilir. Seçimlerinde kötü koşullarda üretilmiş ucuz implantları tercih edebilirler. Bu sebepten dolayı implantın markası, diş hekiminin uzmanlığı ve referansları dikkate alınmalıdır.

Hastaların Önerilere Uymamasından Dolayı Oluşan Sorunlar:

Diş implantlarının uygulanmasından sonra temizlik ve uygun şekilde bakım yapılması gerekir. Diş hekiminin tavsiye etmiş olduğu her şeye uyulması gerekir.


Benzer Yazılar

Prof. Dr. Ömer Kutay

Site içeriğinde bulunan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Söz konusu bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Copyright © 2020 OMERKUTAY.COM

Web Tasarım RGB Creative