İmplant ve Doğal Diş Bir Arada


İmplant ve doğal diş bir arada; sağlıklı bir ağızda implant üstü kron protezleri doğal dişlerle; dişeti görünümü ve simetri açısından uyumlu bir görünüm sergilerler.

Diş eksikliğini geleneksel yöntemler yerine implant ile tedavi edilmesi komşu doğal dişlerin zarar görmemesini sağlar.

TDB Merkez Yönetim Kurulu’nun kararı ile hastaların tedavi öncesi ve sonrası fotoğraflarına yer verilmemektedir.

Burada bulunan resimler üniveristede okutulan akedemik yayınlardan alınmıştır.

İmplant ve Doğal Diş

Dişeti Çekilmesi, Kemik Erimesi Ve İmplant Tedavisi


Prof. Dr. Ömer Kutay çok merak edilen konulardan biri olan Dişeti Çekilmesi, Kemik Erimesi Ve İmplant Tedavisi hakkında merak edilenleri anlatıyor. İmplant ve protez diş uzmanı Prof. Dr. ömer Kutay yaygın olarak görülen Dişeti çekilmesi ve kemik erimesinde implant hakkında bilgiler veriyor.

Diş eti çekilmesi demek diş etinin altındaki kemiğin de erimiş olduğunu bize gösteriyor. Sizin oradaki diş etinizin altındaki kemik bir defa bir kaç mm erimiş ki diş etiniz çekilmiş. O diş çekildiği zaman diş eti yine çekilmiş. O diş çekildiği zaman implant konduğu zaman diş eti yine çekilmiş vaziyette olacak. Onun için şöyle uygulama yapıyoruz.

İmplant Tedavisi

Diş çekiliyor oraya kemik grafti kemik tozu yapılıyor, ve belli bir süre üzeri kapanıyor ve 3 ay bekletiliyor. İyileşme süresi. Belki 4 ay. Ondan sonra implant yapılıyor ki o çekilme düzeltilmiş olsun. Ama siz çekilmeye razıysanız o estetik problem yaratmıyorsa 1 -2 mm çözülme bazen çoğu hastamız bunu problem etmiyor. Eğer görülmeyen bir yerde ise ağızda. İmplant yapılabilir. Dişeti Çekilmesi, Kemik Erimesi Ve İmplant Tedavisi izle.

İmplant ve Protez Diş Uzmanı Prof. Dr. Ömer Kutay’ın nişantaşında bulunan kliniğinde implant başta olmak üzere estetik diş hekimliği, gülüş tasarımı, dişeti hastalıkları, ağız ve diş sağlığı problemleri konularında tedavi hizmeti alabilirsiniz. Randevu almak için Tıklayınız.