İmplant koku yapar mı?


İmplant koku yapar mı?

İmplant ve protez diş uzmanı Prof. Dr. Ömer Kutay implant tedavisi hakkında merak edilen konuları yanıtlıyor. İmplant yaptırmak isteyen hastaların çok merak ettikleri konulardan birisi de ağız kokusudur. İmplant koku yapar mı? implant diş ağız kokusu yapar mı?

İmplantlar koku yapmaz çünkü implantlar metalden yapılma aparatlardır. İmplant maddelerinin ağız içinde bakteri barındıracak bir yüzeyleri yoktur, ancak şu şekilde olabilir, implantların üzerine protez yapıldığında implantla protez arasında boşlukların kalması, implant başlığı ile implant arasında boşluk kalması ve bu boşluklarda kan, tükürük vs. birikmesine bağlı bu bölgede bakteriler üremesi sonucunda ve de özellikle implant başlığı vidası dediğimiz implant başlığını implanta bağlayan vidalar gevşerse belirli bir zaman sonra o bölgeden çıkan koku nedeniyle implantlar koku yapıyor diye bir düşünce ortaya çıkabilir.

implantın parçaları arasında biriken bakteriler yapıyordur. Böyle şikayeti olan hastaların diş hekimleriyle görüşerek operasyon olmaksızın çözüme kavuşmaları kuvvetle muhtemeldir. Çünkü yukarıda da söylediğimiz gibi genellikle titanyumdan yapılan implant diş kökleri metal oldukları için koku yapmaları söz konusu değildir.

Prof.Dr. Ömer Kutay'ın implant diş ağız kokusu yapar mı videosunu izleyebilirsiniz

Prof. Dr. Ömer Kutay 30 yılı aşkın bir süredir istanbul nişantaşında başta implant olmak üzere ağız ve diş sağlığı konusunda tedavi hizmetleri vermektedir. İmplant konusunda tecrübeli ekibiyle dişsizlik sorunu çeken hastalara "bir günde implant" tedavisi ile hızlı ve pratik çözümler sunmaktadır. Ömer Kutay'ın çok sorulan sorular hakkında yayınladığı videoları youtube kanalından takip ederek merak ettiğiniz konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İmplant koku yapar mı?

İmplant diş ağız kokusu yapar mı?


Benzer Yazılar

Prof. Dr. Ömer Kutay

Site içeriğinde bulunan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Söz konusu bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Copyright © 2020 OMERKUTAY.COM

Web Tasarım RGB Creative