Implant Ve Köprü Protezin Farkı

Implant Ve Köprü Protezin Farkı

Implant Ve Köprü Protezin Farkı; İmplant yapılmadığı takdirde buradaki boşluk ancak bir köprü dediğimiz boşluğun arkasındaki ve önündeki dişler ufaltılıp. Bu araya köprü protezi dediğimiz bu boşluktan geçen bir gövdeyle birleştirilip bir köprü protezi yapılır. Klasik diş hekimliğinde 60-70 yıldır yapılan bir uygulama. İmplant yapıldığında bu köprü sistemini ortadan kaldırmış oluyoruz. Dişler tek tek ve ayrı ayrı kaplama yapılarak restore edilebiliyor. Yandaki dişlerin kesilmesi gerekmiyor.

Implant Ve Köprü Protezin Farkı

Dişsiz sahaya yakın olan komşu dişlerin sadece implant eksik diş bölgesine konup onun üzerine bir diş konulduğunda  yandaki dişlerin korunması sağlanmış oluyor.

Tabi köprü protezi de istemediğimiz bir şey ama mecburen kaldığımız birşey doğal dişlerin sorunu bazen kanal tedavisi gerektirmesi tabi ki diş dokusunun kesilmesini arzu etmeyiz.

Ama eskiden kabul ediyorduk. Ama bugün implantların olduğu dönemde eksik bir dişsizlik sahası varsa buraya 1-2 implant gerekli sayıda implant konulup o bölge restore ediliyor.

Share:

Bir cevap yazın