Implant Takıldıktan Sonra Çıkar Mı?


Implant Takıldıktan Sonra Çıkar Mı?

Implant Takıldıktan Sonra Çıkar Mı? İmplantın takıldıktan sonra çıkma riski var mı? Şimdi implantın çıkma riski diye bir şey kabul etmiyoruz. Bugün implantları ömür boyu ağızda kalsın amacıyla yapılıyor. Ama nasıl ki doğal dişler ağızda ömür boyu kalamıyor. Doğal dişlerimiz hangi sebeplerle dişler ağızda kalamaz. Genelde çürür sonra diş eti hastalığı olur. İmplantlarda da çürüme olmuyor tabi biliyorsunuz. Metal olduğu için ama diş eti hastalığı olabiliyor. Biliyorsunuz toplumsal olarak bir fırçalama alışkanlığı eksikliğimiz var. Genel olarak hepimizde. Buda implantları böyle etkileyip erken kaybına veya erken kaybı derken bunu 10 15 20 yıllık sürelerde değerlendiriyoruz. İmplantların bugün ağızda 30 yıl kalan implantlar var. 25 30 yıl kalan implant var. Zaten implanatların ömrü bu kadar.

Implant Takıldıktan Sonra Çıkar Mı?

Yeni başlangıçtan itibaren tarihsel olarak. Belki bundan 20 sene sonra ağızda 30 40 sene kalan implantlar  görücez. İyi bakıldığında yani iyi fırçalandığında implant çevresindeki diş eti kenarları implantlar ömür boyu ağızda kalır. Genelde çürür sonra diş eti hastalığı olur. İmplantlarda da çürüme olmuyor tabi biliyorsunuz. Metal olduğu için ama diş eti hastalığı olabiliyor. Biliyorsunuz toplumsal olarak bir fırçalama alışkanlığı eksikliğimiz var. Genel olarak hepimizde. Buda implantları böyle etkileyip erken kaybına veya erken kaybı derken bunu 10 15 20 yıllık sürelerde değerlendiriyoruz. İmplantların bugün ağızda 30 yıl kalan implantlar var. 25 30 yıl kalan implant var. Zaten implanatların ömrü bu kadar.  

Prof. Dr. Ömer Kutay İmplant Center

Prof. Dr. Ömer Kutay nişantaşında bulunan kliniğinde özellikle implant hastalarına tedavi hizmeti sunmaktadır. Ömer Kutay implant center da verilen tedavi hizmetlerinden bazıları aşağıdaki gibidir.

Benzer Yazılar

Prof. Dr. Ömer Kutay

Site içeriğinde bulunan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Söz konusu bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Copyright © 2020 OMERKUTAY.COM

Web Tasarım RGB Creative