Porselen ve Zirkon kuronların ömrü ne kadardır?

Porselen ve Zirkon kuronların ömrü ne kadardır?

Porselen ve Zirkon kuronların ömrü ne kadardır? porselen zirkon kuronlar minimum beş ile yedi yıl arasında kullanılabilir. Fakat tabii ki bu hastanın kullanım şekline ve hastanın alışkanlıklarına bağlıdır. Eğer hasta dişlerine iyi bakmayan bir hastaysa maksimum beş yıl içinde porselen ve zirkon kuronlarını kaybedebilir.

Eğer hastanın diş sıkma gibi alışkanlıkları varsa daha erken bir şekilde aşınmalarla, kırılmalarlasabit protezlerini kaybedebilir. Eğer hastada kronik bir şekilde dişeti çekilmesi veya dişeti rahatsızlıkları varsa ve hasta bakmamaya devamediyorsa dişeti rahatsızlıkları ile birlikte porselen ve zirkon kuronlarda arasındaki yapıştırıcının erimesi ile birlikte erkenden kaybedilebilir. Tamamen hastanın iyi bakımına ve kontrollerine bağlı bir durumdur bu.

Yirmi seneye kadar kullananlar vardır. Tabi bu daha sğlıklı mı buda tartışılan bir konudur. Ama en azından hasta kontrolleri ile birlikte bunuda kontrol altında tutabilir. Zirkon kuronlarda bu süre biraz daha uzundur bununda sebebi dişetiyle ve ağız yapısıyla tamamen uyumlu yani vücuda yararlı bir materyal olmasından dolayı daha uzun süre kullanılabilmektedir.

Latest posts by admin (see all)

Share:

Bir cevap yazın