Türk malı implant (vidalı diş) güvenli midir?


Türk malı implant (vidalı diş) güvenli midir?

Türk malı implant (vidalı diş) güvenli midir? implantların güvenli olup olmaması bugün dünya da tartışılan bir konu olmakla beraber şu şekilde değerlendirilebilir. Belirli standartlara uyarak implantları üreten firmalar birde merdiven altı üretim yapan firmalar vardır. Merdiven altı üretimi bütün dünyada hatta ülkemizde de ortopedik implantlar dahil olmak üzere olduğu söylenmektedir.

Burda implantların en önemli kısmı ömür boyu bir firmanın implantları destekleyecek şekilde sağlam temellerle kurulmuş ve bunları üretiyor olmasıdır. implantların en önemli kısmı onların yüzey teknolojisi dediğimiz yüzeylerinin mikroskobik olarak nasıl şekillendirildiğidir. Bu teknoloji aşağı yukarı bütün dinyada artık implant üreticileri tarafından bilinir hale geldiğinden implantlar arasında kemikle kaynaşma açısından çok büyük farklar bulunmamaktadır.

İmplantlar yerli de olsa güvenli olabilir ama burada en önemli fark implantların üzerine konacak olan dişlerin implantla olan bağlantılarında ortaya çıkmaktadır. Bu bağlantılar hasta tarafından hissedilmez ancak dişler yapıldıktan sonra implantların üzerindeki dişlerin yernden oynaması, vida gevşemesi gibi sorunlarla ortaya çıkmaktadır. Bu tür sorunlar tabii ki düzeltilebilir ama bu sorunların azalması için daha güvenli implantların kullanılması tercih edilir. Burada da implantların vida sistemini ortadan kaldıran implant dizaynlarını tercih etmenin önemli olduğu düşünülmektedir.

Türk Malı diş implantı hakkında Prof.Dr. Ömer Kutay bilgilendiriyor

Prof.Dr. Ömer Kutay 30 yılı aşkın bir süredir istanbul nişantaşında implant diş tedavi hizmetleri vermektedir. İmplant diş tedavisinde tecrübeli ekibiyle özellikle titanyum implant tedavileriyle hastalarına doğal ve sağlıklı bir görünüm kazandırmanın yanı sıra hastalarını dişsizlik probleminden de kurtarmaktadır.

Dünya üzerinde kullanılan yüzlerce marka implant diş bulunmaktadır. Bilindiği gibi implant diş tedavisini etkileyen faktçrlerin başında kullanılacak implantın markası yer almaktadır. Bu denli olan bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için Prof. Dr. Ömer Kutay'ın "Türk Malı implant" hakkındaki videosunu izleyebilirsiniz.

Videoyu izlemek için tıklayınız.


Benzer Yazılar

Prof. Dr. Ömer Kutay

Site içeriğinde bulunan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Söz konusu bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Copyright © 2020 OMERKUTAY.COM

Web Tasarım RGB Creative