Zirkon ve metal altyapılı kuronlar arasındaki farklar nelerdir?

Zirkon ve metal altyapılı kuronlar arasındaki farklar nelerdir?

Zirkon ve metal altyapılı kuronlar arasındaki farklar nelerdir? zirkon ve metal altyapılı kuronlar arasındaki en önemli fark estetik farkdır. Çünkü zirkon kuronlar altındaki zirkon oksitden dolayı ışığı geçirebildiği için daha doğal diş formunda gözükmektedirler. Diğer bir fark ise metal altyapılı kuronlarda içerisindeki metal,kron yada altına karşı hastaların alerjik durumlarının oluşmasıdır.

Zirkonlarda altındaki zirkon oksitden dolayı hastalar biyolojik açıdan daha rahat olurlar. Daha sağlıklıdır ve dişeti problemleri daha azalmaktadır. bu yüzdende hem daha estetik daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olur zirkonyum kuronlar. Bununla birlikte zirkonyumun laboratuvar işlemlerindeki kesim süreci ve bilgisayarlı bir süreçten geçtikleri için ayrıca zirkonyumun kendi materyal olarak çok pahalı bir materyal olduğu için zirkonyumla metal altyapılı kuronlar arasında bir fiyat farkı da oluşmaktadır.

Bunun dışında metal altyapılı kuronlarda içerisindeki materyallerden dolayı dişeti sınırında morarma dediğimiz renklenmeler oluşmaktadır, ve bundan kaynaklı dişeti çekilmeleri, dişeti çekilmelerinden kaynaklı da dişin erken çürümesi ve diş kaybına neden olurlar. Bunun dışında zirkonyumla metal altyapılı kuronların farklarından bir tanesi de metal altyapılıların kuvveti çok iyi karşılamasıdır. Zirkonyum kuronlarda kuvveti iyi karşılarlar fakat metal altyapılı kadar güçlü değillerdir. Bu yüzdende genelde arka bölgelerdense ön bölgelerde kullanılmaları tercih edilir.

 

Latest posts by admin (see all)

Share:

Bir cevap yazın