İmmediat İmplant Uygulaması


İmmediat İmplant Uygulaması

İmmediat İmplant Uygulaması Gelişen ağız teknolojisi gülüş tasarımları ve implant yapımları alanlarında geniş çaplı bir sıçrayış ile ilerlemeye devam etmektedir. Önceden diye bahsedip yeni sistemlerden bahsederken, şimdi yeni dediğimiz sistemlerinde üzerine çıkabilen teknikler ile diş implantı yapılabilmekte. Eskiden implant tedavisine başlanabilmesi için dişin çekilmesi ve yaranın kapanması için bir süre beklenmesi gerekirken, günümüzde diş çekimlerinin yapıldığı gün ile aynı günde diş implantı yerleştirmesi gerçekleştirilebiliyor. İmmediate uygulaması olarak bilinir.

İmmediat İmplant Uygulaması

İmmediat İmplant uygulaması dişin, herhangi bir sebepten dolayı kaybının yaşanması ile dişin alındığı günde iltihaplı bir durum görülmediği sürece dişin yeri temizlenerek yerleştirilebilen diş implantı uygulanası için verilen isimdir. Bazı durumlarda aynı gün implantın üzerine yerleştirilen protezlerinde takılabildiği durumlar olabilir. Bunlar genellikle ön bölgede estetik gülüşü etkileyen vakalar olarak ele alınır. Bu durumlar tek diş kayıplarında mümkün olan bir tedavi şeklidir.

İmmediat İmplant Uygulaması

Tam olarak her hangi bir sebepten dolayı ( kaza, kavga, enfeksiyon vb.) tüm dişlerde bir kayıp söz konusu olmuş ise, kemik durumunun diş implantı yapılmasına izin verip vermeyeceği incelenmeli. Şayet böyle bir durumda çene kemiği implant yapılması için müsait ise, aynı seansta yeterli implantların yapılması ile geçici plastik dişler ile hastanın bir müddet rahat bir kullanım ve dişsizliği ortadan kaldırılması sağlanır. Bu durumda immediate implant sınıfına girer. Fakat hastanın sağlığını ve tedavinin gidişini değiştiren durumlarda ise normal bir tedavi uygulaması için bekleyerek implant tedavisi uygulanabilir.

Benzer Yazılar

Prof. Dr. Ömer Kutay

Site içeriğinde bulunan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Söz konusu bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Copyright © 2020 OMERKUTAY.COM

Web Tasarım RGB Creative