İmplant Başarısı Neye Bağlıdır?


İmplant Başarısı Neye Bağlıdır?

İmplant Başarısı Neye Bağlıdır? -Hastaların iyileşme konusunda gücünün yüksek düzeyde olması önemli bir noktadır.

- Hastanın kemik konusundaki gelişimin tamamlanmış olması diş implantı tedavisinde başarıyı yanında getirir.

- Hastaların diş implantı tedavisi öncesinde ve sonrasında sigara ve alkol kullanımını bırakması ya da ara vermesi iyileşme oranına katkıda bulunur.

- Hastaların kontrol altında tutulamayan diyabet hastalığı olması halinde, tedavi edilmesinden hemen sonra diş implantı tedavisine başlanması başarı konusunu yükseltecek bir unsurdur.

- Kullanımına karar verilecek olan implant markalarına karşı özen göstermek ve hastalara en uygun implantı seçmek bu tedavi aşamasında etkili olur.

- Yüksek tansiyon, kan pıhtılaşma, kalp rahatsızlığı vb. gibi rahatsızlıkları bulunan kişilerde implant tedavisi uygulaması yapılmaması gerekir.

- Hastaların implant uygulaması sonrasında gerekli olan ve tavsiye edilen bakımları yapması implant uygulamasında başarının devamlılığını gösterir. Gerek diş gerekse ağız temizliğine önem verilmeli, beslenme konusuna dikkat edilmelidir. Çünkü implant dişler yaşam boyu kullanılacak olan dişlerdir.

- İmplant tedavisi yaptıracak olan kişilerin diş hekimi konusunda özenli davranması bu uygulama konusunda başarı getirir. Kişilerin çene kemiklerinin doğru şekilde değerlendirilmesi ve uygun implantların seçilmesi tedavi görecek kişiye memnuniyet getirir. Kişilere yük getirecek olan fazla sayıda ve gereksiz yere yapılan implant dişler ticari amaçlı ve kalitesiz kullanım gibi etkenlerin başında yer alır. Bu tarz uygulamanın implant tedavisinde yeri yoktur.

 

Benzer Yazılar

Prof. Dr. Ömer Kutay

Site içeriğinde bulunan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Söz konusu bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Copyright © 2020 OMERKUTAY.COM

Web Tasarım RGB Creative