İmplant diş fiyatları


İmplant diş fiyatları

İmplant diş fiyatları konusunda yapılan çalışmalar gösteriyor ki implant tedavisi yaptırmayı düşünen hastaların en çok araştırdığı konu implantın markası ya da diş hekiminin kalitesi değil yapılacak operasyonun tutarıdır. İmplant tedavisi ise standart bir tutarı olmayan tamamen kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir fiyat yapısına sahiptir. İmplant fiyatları belirli bir fiyatı olmayıp kişiden kişiye farklılıklar gösterebilmektedir. Çünkü bu tedavinin süreci hastadan hastaya farklılık göstermektedir. Bilindiği gibi "implant" çene kemiğine yerleştirilen diş kökü ve bu kök üzerine monte edilen yapay dişden oluşmaktadır. Hastnın ağız yapısı, çenesinin durumu çok önemlidir. Eğer hastanın çene sağlığı implant tedavisi için yeterli değilse önce çene kemiğinin güçlendirilip uygun hale getirilmesi gerekebilir. Bu durum aylarca süren bir tedaviyi de gerektirebilir. Bir günde implant tedavisi de olabilir. Doğaldır ki bu ikisinin aynı ücrete yapılması mümkün değildir. Bu sebepten implant fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Sizde implant hakkında fiyat almak için önce diş hekimi muayenesinden geçiniz ve daha sonra durumunuza göe bir fiyat belirlenmesini sağlayınız.

İmplant diş fiyatları nasıl hesaplanır?

İmplant diş fiatları hesaplanırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Bu hususları üç ana maddede sıralayabiliriz. Tabii ki implant fiyatlarını etkileyen unsurlar daha da arttırılabilir ama biz üç ana madde halinde en önemli unsurları sıralayalım.

Diş Hekiminin implant fiyatları üzerinde etkisi

İmplant tedavisini yapacak diş hekiminin tecrübesi ve bu konudaki bilgi derecesi tedavinizin ne kadar iyi olacağını belirler. İyi tedavi demek şikayetinizden çok çabuk kurtulmak ve gelecekte de aynı durumdan şikayetçi olmamak anlamına gelir. Böyle bir yaklaşımın karşılığı olarak ta diş hekiminizin talep ettiği ücret daha yüksek olabilir.

Çene kemiğinin implant fiyatlarına etkisi

Dişini kaybettikten sonra uzun süre implant tedavisigörmeyen kişiler malesef o bölgede kemik kaybı yaşarlar. Kemik kaybı olduğu zaman gerekli implantın yerleştirilmesinden önce kemik büyütme işlemi yapılır. Bu basit ama fazladan maliyet getiren bir işlemdir. Ayrıca hastaya ek bir bekleme süresi anlamına gelir.

İmplant markasının implant fiyatlarına etkisi

Dünyada 550’den fazla implant markası vardır. Bunların yetkili kuruluşlardan onay belgesi alanları kemik ile başarılı bir şekilde birleşir ve tedavi başarılı olur. Teknoloji veya materyal açısından markalar arasında çok büyük farklar bulunmaz. Önemli olan markanın sağladığı destek ve devamlılıktır.

Benzer Yazılar

Prof. Dr. Ömer Kutay

Site içeriğinde bulunan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Söz konusu bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Copyright © 2020 OMERKUTAY.COM

Web Tasarım RGB Creative