İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi; İmplant diş hekimliğinde diş kayıpları tedavisinde devrim niteliği taşımaktadır. Günümüzde gerçek dişe en yakın uygulama olarak kabul edilen implant tedavisi ağrısız ve bait bir işlemdir. Diş köküne yerleştirilen titanyum aparat dan ibaret olan implant dikişsiz bir şekilde çene kemiğine kolayca yerleştirilebilmektedir. Hatta diş kaybı yeni olmuşsa direk diş kökü yerine implant yerleştirmek çok daha kolay bir tedavi yöntemidir.

İmplant ve protez diş uzmanı Prof. Dr. Ömer Kutay yaklaşık otuz senedir istanbulda bulunan implant center isimli kliniğinde implant hastalarını tedavi etmektedir. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışından hastalarına implant konusunda tedavi hizmetleri sunan Ömer Kutay bugün implant denince akla gelen isimlerin başında yer almaktadır. İmplant alanında başarılı çalışmalar gerçekleştiren Ömer Kutay sayısız hastaya implant tedavisi gerçekleştirmiştir. Gerek tek diş gerekse tüm dişlerin implant yapımında tedavi hizmetleri sunan Prof. Dr. Ömer Kutay’ın yaptığı operasyonlarda ki başarı oranı da yüzde 99 lara dayanmaktadır.

Bir Günde İmplant

İmplant tedavisinde en önemli hususlardan bir tanesi de hastanın implant dişi takılana kadarki sürecin kısa tutulması yani hastanın mümkün olduğunca kısa sürede yeni dişine kavuşturulmasıdır. Bu konuda implant center hastalarına kliniğe geldikleri ilk gün geçici bir implant diş üreterek dişsizliğini ortadan kaldırıyor ve hastaların tedavi süresi boyunca dişsiz kalmasını engellemektedir. Sizde hemen  ücretsiz implant muayenesi olmak için tıklayınız.

Share:

Yorumlar 2

Yorum Yap
 • Iyi aksamlar Doktor Bey,

  ben kendim Almanyada kaliyorum, 40 yasindayim ev hanimiyim. Her sene 8 ayda 4-5 haftaligina ailemle Istanbula geliyoruz. Benim sorumum dislerim yaklasik 10 sene icersinde üst ve alt cene dahil toplam 8 tane azi dislerim cekildi. Bu sene Ikitellide bir dis doktoruna görünüp implant uygulamasini düsünmüstüm. Dis emari cekildikten sonra meslektasiniz kemiklerin uzun sürede ciddi bir sekilde cekilmis olmasini yani sadece 6-8mm kaldigini belirterek implant uygulamasinin mümkün olamdigini belirtti.
  Sizin bana önere bileceginiz bir tedavi olabilrmi, vede bunun ne kadar bir sürede gerceklesebilecegini aciklarsaniz sevinirim.
  Okuduklarimda kemik tozu tedavisi uygulanip implant yapmak mümkün oldugunu okuyorum. Sizce ne kadar dogrudur, vede maliyeti arti implant tedavisi ile nekadara maal olur.
  Kendim gerektiginde üc bes sefer Türkiyeye gelme imkanim var.
  Beni bilgilendirirseniz size münnetar kalirim.

  Hayirli calismalar.
  Saygilarimla
  Nuray Altin

  • Mail adresinize sorunuzla ilgili cevap gönderilecektir.

Bir cevap yazın