Lazer destekli diş implantı


Lazer destekli diş implantı

Diş implantları birçok açıdan doğal dişlere çok iyi alternatiflerdir. Bir diş implantı, üstte görünür dişin (taç) üretildiği yapay bir köküdür. Diş implantlarının ağza yerleştirilmesinin ön koşulu sağlıklı diş etlerine sahip olmaktır. Diş implantları sigara içenlerde daha az başarı oranına sahip olabilir.

Genellikle panoramik (OPG), ya da bir 3-D - konik ışın bilgisayarlı tomografi taraması (CBCT) GEREKEBİLİR . İmplantın ideal konumlandırılmasını planlamak için çene kemiğinin hacmini ve anatomik yapıların konumunu değerlendirmek gerekir.

Enfeksiyonu önlemek çok önemlidir

İmplant yerini alacağı dişin kaybının nedeni enfeksiyon ise, bölgeyi enfeksiyondan temizlemek çok önemlidir. Söz konusu enfeksiyon, diş eti hastalığı, kök kanal enfeksiyonu veya hepsi kemiğe yayılan kırık bir kök etrafındaki Yerleştirmeden sonra, ameliyat sonrası bir iyileşme ve implantın kemiğe zamanla kaynaştığı ve eksik dişlerin yerini alan takma dişler, kronlar veya köprüler yoluyla yük taşıyabildiği daha yavaş iyileşme vardır.

Düşük seviyeli lazer tedavisinin, hem ameliyattan hemen sonra daha az yan etkiye sahip olması hem de uzun vadede iyileşme hızını ve kalitesini arttırması için doku yanıtını biyo-modüle ettiği gösterilmiştir.

Kullandığımız bir diğer önemli teknik Platelet Rich Fibrin (PRF). PRF, diş çekimleri, implantlar ve daha fazlası gibi ameliyatlardan sonra iyileşme için büyük bir destektir. Hastanın bunu seçmesi durumunda ameliyattan hemen önce alınan hastanın kendi kan konsantrasyonudur. Daha sonra, herhangi bir ilave kimyasal madde olmadan iyileşmeyi yüksek bir seviyeye yükselten kandaki tüm iyi iyileştirici malzemeler, önemli hücreler ve faktörlerin bir konsantrasyonunu elde etmek için santrifüjlenir.


Benzer Yazılar

Prof. Dr. Ömer Kutay

Site içeriğinde bulunan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Söz konusu bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Copyright © 2020 OMERKUTAY.COM

Web Tasarım RGB Creative