Zirkonyum (Zirconium) İmplant Nedir?


Zirkonyum (Zirconium) İmplant Nedir?

Zirkonyum (Zirconium) İmplant Nedir? Titanyum gibi doku dostu olduğu düşünülen zirkonyumdan üretilmiş implantların renkleri dişe daha benzer olduğu için avantaj sağlayacakları düşünülerek denenmiştir. Ancak kemiğin içinde kalan implant renginin önemi azdır. Ayrıca zirkonyum implantlar, titanyum implantlar kadar uzun ömürlü ve sorunsuz olmadıkları gerekçesiyle çok az kullanılmaktadır. Bu nedenle günümüzde dünyada halen kullanılan implantların %99.9 u titanyumdan üretilmiş implantlardır.

Zirkonyum İmplant Nedir?

Zirkonyum implantlar, dişeti ve kemik çok ince olduğunda titanyumun gri renginin estetiği bozacağı düşünülerek ve güldüğünde dişetleri görülen hastalarda nadiren kullanılmaktadır. Bu tür vakalarda kemiğin ve dişetinin kalınlaştırılması uzun vadeli estetik başarı için daha önemlidir.

Prof. Dr. Ömer Kutay İmplant Center

İstanbul nişantaşında bulunan implant center da ücretsiz muayene olabilirsiniz. implant ve protez diş uzmanı Prof. Dr. Ömer Kutay nişantaşında ki kliniğinde implant hastaları için ücretsiz muayene şansı sunuyor. implantın yanı sıra estetik diş hekimliği ve gülüş tasarımı konularında da uzman diş hekimi kadrosuyla başarılı operasyonlara imza atmaktadır. Sizde hemen randevu alıp ücretsiz muayene fırsatından faydalanmak için bizimle iletişime geçin.

Diğer Tedavi Hizmetlerimiz

Prof. Dr. Ömer Kutay nişantaşında bulunan kliniğinde özellikle implant hastalarına tedavi hizmeti sunmaktadır. Ömer Kutay implant center da verilen tedavi hizmetlerinden bazıları aşağıdaki gibidir.

Sağlıklı günler.

Benzer Yazılar

Prof. Dr. Ömer Kutay

Site içeriğinde bulunan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Söz konusu bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Copyright © 2020 OMERKUTAY.COM

Web Tasarım RGB Creative