0212 231 32 92

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

0533 950 60 95

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

Adres Bilgileri

Valikonağı Cad. Mim Kemal Apt. No:72 D:1 Nişantaşı İstanbul

EN

TR

Bir Günde İmplant


Bir Günde İmplant tedavisi kliniğimize geldiğiniz gün operasyon geçirerek yeni dişinizle ayrılmanız demektir. Bu implant tedavisi için aylarca beklemesi söylenen hastalara ideal çözümdür.

Hastalarımız bu yöntemle implantın kemiğe kaynama süresince dişsiz beklemek zorunda kalmazlar. Aynı gün güzel bir dişle hayatlarına devam ederler.

Bir günde implant tedavisi kliniğimize geldiğiniz gün operasyon geçirerek kalıcı yeni dişlerinizle ayrılmanız demektir. Bu implant tedavisi aylarca beklemesi söylenen hastalar için ideal bir çözümdür.

Bir Günde İmplant

Bir Günde İmplant aşağıdaki durumlarda kullanılabilir

 • Tek diş implant
 • Birden fazla implant
 • Tüm ağız implant

Bir günde implant tedavisi ile Prof. Dr. Ömer Kutay gerek yurtiçi gerekse yurtdışından gelen hastalara kısa sürede etkili bir tedavi yöntemi sunmaktadır.. Bu tedavi ile hastalar tedavinin ilk gününden itibaren dişsiz kalmadan hayatlarına devam edebiliyorlar. Bugün dişsizlik problemi çeken hastaların en çok tercih ettiği tedavi yöntemlerinin başında gelen “Bir Günde İmplant” tedavisi ile aylarca beklemekten kurtulabilirsiniz.

Bir Günde İmplant Kimlere Uygulanır?


Bu tedaviden en çok zamanında tedavi olmayı ihmal etmiş, gevşemiş-sallanan ve hoş gözükmeyen dişlere sahip hastalar faydalanır. Bu hastalar tedavi sonrasında ağızlarındaki çürük ve bakterilerden kurtulmakla kalmaz, yeni ve çekici bir gülüşe sahip olurlar.

Tedaviye uygun diğer hastalar da hareketli protezlerini kullanmakta güçlük çekenler, diş eti hastalıkları yüzünden kemik erimesi yaşayanlar, genetik olarak dişi eksik olanlar ve bir kaza sonrası diş kaybı yaşayanlardır.

Unutulmaması gereken önemli bir husus daha vardir ki o da implant diş tedavisinin kişiden kişiye farklılıklar gösterebilmesidir. Bu da ancak kişinin diş hekimi tarafından muayene edilmesi sonucu belirlenebilmektedir.

Bu değişiklik tedavinin fiyatlarını etkilediği gibi süresini de etkilemektedir. Bir Günde İmplant tedavisi de ancak diş hekimi kontrolünden sonra onaylanabilmektedir.

Bir Günde İmplant

Bir Günde İmplant Tedavisinin Faydaları


 • İmplant destekli diş uygulamasını 6-12 aylık sürelerden 1 güne indirir.
 • Yayınlanmış bilimsel belgeler konvansiyonel yöntemlerle çok benzer başarı düzeylerini göstermektedir.
 • Hastalar çiğneme kalitelerinde, güven ve rahatlık düzeylerinde büyük iyileşmeler olduğunu söylemektedirler.
 • İyileşmekte olan diş eti üzerinde rahatsızlık yapan protez damaklardan kurtarır.
 • Tedavi sonrası hastalar neredeyse hiçbir şikayette bulunmazlar.
 • Hastalar yeni gülüşleriyle yenilenmiş bir özgüven hissederler.

Bir günde implant tedavisi yapılabilir mi?


Prof.Dr. Ömer Kutay anlatıyor:

İmplantların ve dişlerin bir günde tamamlandığı tedaviler son yıllarda sık uygulanmaya başlandığını görmekteyiz. Özellikle ağız durumları bu tedaviye müsait olan ve çene kemiği yeterli derecede olan hastalarda implantların dişler çekilmiş olsa bile aynı günde uygulanması ve arkasından hemen aynı gün dişlerin takılmabilmesi mümkün olabilmektedir.

Bu tür vakalar tabii ki şmltihaplı ve hasta dişlerinden bir günde kurtulmakta, bir günde sağlam implantlara kavuşup üzerlerine dişler takıldığında büyük bir değişimle ve sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam etmektedirler.

İmplant Tedavisi Safhaları

 • İmplant Planlama Safhası İlk muayene sonucu implantın sizin için geçerli çözüm olduğu ortaya çıktığı takdirde, diğer aşamaların planlamasına geçilir. İmplant planlamasında size uygun implant tipi ve çalışma şekli seçilir. Bunun için röntgen incelemeleri, çene kalıpları bazen de tomografik inceleme gerekebilir.
 • İmplant uygulama İmplant operasyonu dikişli veya dikişsiz iki farklı şekilde ve genelde ağız uyuşturularak yapılmaktadır. İmplant sayısı fazla ve operasyon geniş ise genel aneztezi ile de yapılabilir. Basit implant operasyonları bir diş çekimine benzer. Ağrı daha az ve nadir olur genelde birinci günden sonra görülmez. İmplant yerleştirme ameliyatı sonuçta yapılacak implant protezin şeklini ve rahatlığını etkileyeceğinden tecrübe, itina ve titiz çalışma gerektirir.
 • İmplant iyileşme süreci Güncellenmiş bilgilerimize göre implantların kemikle kaynaşması için gerekli süre üst çenede3 ay, alt çenede ise 2 aydır. İmplantlar yerleştirildikten hemen sonra üzerlerine sabit dişlerin takıldığı durumlarda 2-3 ay beklenmeden dişler takılmış olduğundan hastaların 2 ay süre ile yumuşak besinleri yemeleri önem taşır.
 • İmplant komplikasyonları Her operasyonda nadir de olsa bazı komplikasyonlar olabilir. İmplantlarla ilgili olarak ciddi bir komplikasyon hemen hiç oluşmaz. Çok nadir olarak alt dudakta his kaybına sebep olan geçici sinir zedelenmesi 3-4 haftada kendiliğinden düzelir. En sık komplikasyon %2 oranında görünen implant kaybıdır. Nadiren implantın kemikle bütünleşmemesi sonucunda implant yerinden çıkartılmak zorunda kalınabilir.
 • İmplant bakımı İmplantlar dişler gibi diş fırçasıyla fırçalanarak temizlenmelidirler. Yetersiz bakım implant çevresinde bir enfeksiyona neden olabilir. Bu durum implantın ömrünün kısalmasına sebep olur ve implant çevresinde operasyon yapılması gerekebilir. İyi ağız bakımı ve diş hekimine 6-12 ayda bir kontrole gitmek implantların maksimum süre kullanılmasını sağlar.

0212 231 32 92


0533 950 60 95


Konum