Lamineyt


Dişlerin rengi ve özellikle şekli bozuksa, lamineyt kaplamalar mükemmel bir kozmetik çözümdür. Lamineyt kaplamalar, estetik sorunları olan ön dişlerde, porselenden hazırlanan ince bir tabakanın dişlerin ön yüzlerine yapıştırılmasıyla yapılan bir tedavi şeklidir.

Çoğu durumda sağlam yapıları ve bozulmayan renkleriyle dişlere doğal bir güzellikle birlikte, doğal bir işlev kazandırmak için yeterlidirler. Lamineyt kaplamalarla kendinizden emin bir şekilde gülümseyebilirsiniz! Porselenden imal edilen bu kaplamalar ince ve sert yapılardır.
Kırılmaya dirençlidirler. Mevcut bir diş üzerine mükemmel bir uyum ve hassasiyetle hazırlanıp yerleştirilirler. Dişin, ön yüzü ile kaplamanın iç yüzü daimi ve kalıcı özel bir rezinle (yapıştırıcı bir ara madde) yapıştırılır. İşlem bittiğinde mükemmel bir kaynaşma beklenir.

İmplant Diş

Hangi durumlarda lamineyt yapılır?


Lamineyt kaplamalar, dişlerdeki renk değişikliklerinin giderilmesi ve bozuk şekillerin düzeltilmesi amacıyla yapılabilirler. Başlıca uygulama alanları şu şekilde özetlenebilir:

  • Renklenmelerde, diş beyazlatma gibi metotlarla sonuç alınmayan ileri derecedeki antibiyotik, flor vb. lekelerinde kalıtsal yapı ve renk bozukluklarında

  • Ayrık dişleri bitiştirmede (diastema kapama)

  • Kırık veya aşınmış dişlerin restorasyonunda

  • Rengi ve yapısı bozulmuş eski dolguların düzeltilmesinde

  • Çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde mükemmele yakın kozmetik bir alternatif olabilir

Lamineyt tedavisinden kimler yaralanabilir?


Hemen, hemen herkes! Yukarıdaki sebeplerden dolayı şikayetçi olan her yaş grubundaki kişiler lamineyt tedavisinden yararlanabilir. İleri dişeti hastalığı olanlara tavsiye edilmez.

Lamineyt tedavisinin faydaları

Çürük aşınma, kırık veya yapısal anomalilerden dolayı, kendinizden emin bir şekilde gülümseyemediğiniz durumlarda dişlerinize bu metotla doğal bir güzellik kazandırmak mümkündür.

Daha önceleri bu gibi olumsuz durumlarda dolgular ve tam kaplamalar tek çözüm iken günümüzde lamineyt tedavisi gibi yeni alternatifler mevcuttur.

  • Küçük bir müdahale ile sağlıklı ve doğal bir görünüş elde edilir.

  • Dişinizde sadece, tırnak kalınlığı kadar bir yuva açılması (ki bu da her zaman gerekmeyebilir) yeterlidir.

  • Diğer alternatif işlemlere göre daha kısa sürer.

  • Sağlam, renkleri bozulmayan ve dayanıklı malzemelerden üretilirler.

Lamineyt