İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları

İmplant fiyatları çeşitli durumlara göre değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda Implant fiyatlarını etkileyen birden fazla neden vardır. İmplant fiyatlarını etkileyen faktörleri sıralayacak olursak;

1- İmplant Fiyatlarına Diş Hekiminin Tecrübesinin ve Bilgisinin Etkisi

İmplant tedavisini yapacak diş hekiminin tecrübesi ve bu konudaki bilgi derecesi tedavinizin ne kadar iyi olacağını belirler. İyi tedavi demek şikayetinizden çok çabuk kurtulmak ve gelecekte de aynı durumdan şikayetçi olmamak anlamına gelir. Böyle bir yaklaşımın karşılığı olarak ta diş hekiminizin talep ettiği ücret daha yüksek olabilir. Bunu iyi bir yatırım olarak görmek gerekir.

 

2- Çene Kemiğinin Uygunluğu ve Implant Fiyatları

Dişini kaybettikten sonra uzun süre implant tedavisi görmeyen kişiler malesef o bölgede kemik kaybı yaşarlar. Kemik kaybı olduğu zaman gerekli implantın yerleştirilmesinden önce kemik büyütme işlemi yapılır. Bu basit ama fazladan maliyet getiren bir işlemdir. Ayrıca hastaya ek bir bekleme süresi anlamına gelir. Diş kaybından hemen sonra yapılan implant tedavileri bu yüzden hastaya hem zaman hem de maliyet avantajı kazandırır.

 

3- İmplant Markasının İmplant Fiyatlarını Etkilemesi

Dünyada 550’den fazla implant markası vardır. Bunların yetkili kuruluşlardan onay belgesi alanları kemik ile başarılı bir şekilde birleşir ve tedavi başarılı olur. Teknoloji veya materyal açısından markalar arasında çok büyük farklar bulunmaz. Önemli olan markanın sağladığı destek ve devamlılıktır. Örneğin hastaların tedavisinde kullanılan implant parçalarının gerektiğinde hızlıca hekime ulaştırılması çok önemlidir.

Ya da ileri bir tarihte implantın değişmesi gereken bir parçasını tedarik edecek firmanın halen üretim yapıyor olması gerekir. Bu tedavi gören kişinin çabucak sağlığına kavuşmasını ve gelecekte gereken desteği aynı firmadan almasını sağlar. İmplant üreten firmaların verdiği bu destek ve devamlılık fiyata yansıyabilir. Başka deyişle hastanın hayatını kolaylaştıran markalar daha değerlidir diyebiliriz. İyi bir hekimin seçiminin de bu yönde olduğunu düşünebilirsiniz.

İmplant Fiyatları

implant fiyatları

implant fiyatları pahalı mıdır?
”Bugün implant diş tedavisinde en pahalı olan şey kesinlikle implant fiyatları değildir.
En pahalı olan şey geç kalma ve ihmaldir. Geç kalındığı taktirde implant diş tedavisinin toplamı 2 katına çıkmaktadır.”

Ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz.

İmplant fiyatları hakkında sık sorulanlar

implant fiyatları pahalı mıdır?

Hayır, implant fiyatları başarı oranı ve alınan sonuç ile kıyaslandığında yüksek değildir.

implant fiyatları markaya göre değişiyor mu?

Evet, implant fiyatları kullanılan implant markasına göre değişmektedir.
Ancak unutulmamalıdır ki implant tedavisinde en önemli unsur hekimdir. Gerekli koşulları yerine getiren tüm implantlar aynıdır.

implant fiyatları her yerde aynı mı?

implant fiyatları bölgeden bölgeye değil hekimin yetkinliğine göre değişmektedir.

implant fiyatları ileride ne şekilde olacak?

implant fiyatları gün geçtikçe gelişen teknoloji ile daha da azalmaktadır.

implant diş fiyatları çok avantajlı olan bir klinikte tedavi yaptırmanın sakınca olur mu?

Tedavi olacağınız hekimi tanımanız, geçmiş hastalarına göz atmanız ve eğer kuşku duyuyorsanız gerekli belgelerini görmek istediğinizi bildirmelisiniz. Tedavi olacağınız kliniğe/hekime karar verirken İmplant fiyatları daha uygun olduğu için değil hekimin becerilerini ve kullanılan implantların kalitesini göz önünde bulundurun.

Ömer Kutay implant fiyatları hakkında bilgilendiriyor

Diş Hekimi Prof.Dr. Ömer Kutay implant fiyatları hakkında bilgi veriyor.
Bugün implant fiyatlarının pahalı olmasının nedeninin implantın kendisi olmadığına dikkat çeken Diş Hekimi en pahalı olan şeyin hastanın ihmalkarlığı ve geç kalmış olması olduğunu söylüyor. Çünkü geç kalınan bir implant tedavisinde tedavinin yekünü iki katına çıkmaktadır.

Bu yüzden hastaların yapması gereken ilk şey implant tedavisini ihmal etmemek olmalıdır.

İmplant yorumları

Diş Hekimi Prof.Dr. Ömer Kutay implant center’da implant tedavisi olan hastalarımızın tümünü ve tedavi hakkındaki görüşlerini okumak için tıklayınız.