İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları | Prof. Dr. Ömer Kutay
İmplant Fiyatları | Prof. Dr. Ömer Kutay

İmplant Fiyatları, dişsizlik ve diş hastalığı çeken hastaların en çok aradıkları kelime olmasına rağmen önem açısından birinci sırada yer almamaktadır. Bu tedavi de esas olan tedavinin yapılma süreci, tedavide kullanılacak ürünlerin kalitesi ve tedaviyi yapacak olan diş hekiminin tecrübesi olmalıdır.

İmplant tedavisi olmak isteyenlerin ilk önce tedavi hakkında bilgiye sahip olmaları gereklidir. Tedaviyi ve aşamalarını doğru anlayan bir kimse tedaviyle ilgili fiyat analizini daha doğru değerlendirebilir. Fakat tedavi sürecini anlamadan fiyatlara kanalize olan bir kimse fiyat konusunda doğru değerlendirme yapamayacaktır, çünkü tedavinin fiyatını tedavi süreci belirlemektedir. Ve kişiden kişiye farklılıklar gösterebilmektedir.

 

İmplant Fiyatlarını belirleyen unsurlar

 • Diş Hekiminin tecrübesi

İmplant tedavisini yapacak diş hekiminin tecrübesi ve bu konudaki bilgi derecesi tedavinizin ne kadar iyi olacağını belirler. İyi tedavi demek şikayetinizden çok çabuk kurtulmak ve gelecekte de aynı durumdan şikayetçi olmamak anlamına gelir. Böyle bir yaklaşımın karşılığı olarak ta diş hekiminizin talep ettiği ücret daha yüksek olabilir. Bunu iyi bir yatırım olarak görmek gerekir.

 • Çene kemiğinin uygunluğu

Dişini kaybettikten sonra uzun süre implant tedavisigörmeyen kişiler malesef o bölgede kemik kaybı yaşarlar. Kemik kaybı olduğu zaman gerekli implantın yerleştirilmesinden önce kemik büyütme işlemi yapılır. Bu basit ama fazladan maliyet getiren bir işlemdir. Ayrıca hastaya ek bir bekleme süresi anlamına gelir. Diş kaybından hemen sonra yapılan implant tedavileri bu yüzden hastaya hem zaman hem de maliyet avantajı kazandırır.

 • Kullanılacak implantın markası

Dünyada 550’den fazla implant markası vardır. Bunların yetkili kuruluşlardan onay belgesi alanları kemik ile başarılı bir şekilde birleşir ve tedavi başarılı olur. Teknoloji veya materyal açısından markalar arasında çok büyük farklar bulunmaz. Önemli olan markanın sağladığı destek ve devamlılıktır. Örneğin hastaların tedavisinde kullanılan implant parçalarının gerektiğinde hızlıca hekime ulaştırılması çok önemlidir.

Ömer Kutay implant fiyatları hakkında bilgilendiriyor

Diş Hekimi Prof.Dr. Ömer Kutay implant fiyatları hakkında bilgi veriyor.

Bugün implant fiyatlarının pahalı olmasının nedeninin implantın kendisi olmadığına dikkat çeken Diş Hekimi en pahalı olan şeyin hastanın ihmalkarlığı ve geç kalmış olması olduğunu söylüyor.

Çünkü geç kalınan bir implant tedavisinde tedavinin yekünü iki katına çıkmaktadır. Bu yüzden hastaların yapması gereken ilk şey implant tedavisini ihmal etmemek olmalıdır. Şu da unutulmaması gereken önemli bir bilgidir; mutlaka altı ayda bir diş hekimi kontrolünden geçmek gereklidir. Bu kontroller sayesinde çoğu hastalık erken teşhis ve tedaviyle çok daha az maliyetle çözümlenebilir.

İmplant Fiyatları pahalı mıdır?

İmplant Fiyatları pahalı mıdır?

”Bugün implant diş tedavisinde en pahalı olan şey kesinlikle implant fiyatları değildir.
En pahalı olan şey geç kalma ve geç kalam ihmaldir. Tedaviye geç kalındığı taktirde implant diş tedavisinin toplamı 2 katına çıkmabilmektedir.”

İmplant Fiyatlarının pahalı olup olmadığını söylemek çok doğru olmayabilir. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi bu tedavi şekli hastadan hastaya farklılıklar gösterebilmektedir. Tavsiyemiz fiyat araştırmasına girmeden önce mutlaka bir diş hekimine görünüp muayene olmak ve bu muayene sonucunda fiyat araştırmasına girmektir.

Ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz.

İmplant fiyatları hakkında sık sorulanlar

implant fiyatları pahalı mıdır?

Hayır, implant fiyatları başarı oranı ve alınan sonuç ile kıyaslandığında yüksek değildir.

implant fiyatları markaya göre değişiyor mu?

Evet, implant fiyatları kullanılan implant markasına göre değişmektedir.
Ancak unutulmamalıdır ki implant tedavisinde en önemli unsur hekimdir. Gerekli koşulları yerine getiren tüm implantlar aynıdır.

implant fiyatları her yerde aynı mı?

implant fiyatları bölgeden bölgeye değil hekimin yetkinliğine göre değişmektedir.

implant fiyatları ileride ne şekilde olacak?

implant fiyatları gün geçtikçe gelişen teknoloji ile daha da azalmaktadır.

implant diş fiyatları çok avantajlı olan bir klinikte tedavi yaptırmanın sakınca olur mu?

Tedavi olacağınız hekimi tanımanız, geçmiş hastalarına göz atmanız ve eğer kuşku duyuyorsanız gerekli belgelerini görmek istediğinizi bildirmelisiniz. Tedavi olacağınız kliniğe/hekime karar verirken İmplant fiyatları daha uygun olduğu için değil hekimin becerilerini ve kullanılan implantların kalitesini göz önünde bulundurun.

İmplant Fiyatları 2019

İmplant diş fiyatları 2019 yılında da bir önceki yılda olduğu gibi hesaplanmalıdır. Tabi dövüz kurları ve içinde bulunduğumuz ekonomik durumlardan biraz etkilenen implant fiyatları önceki yıla göre küçük bir artışla devam etmektedir. Ama başta da dediğimiz gibi özellikle döviz kur artışlarının etkisi bulunmaktadır.

İmplant diş fiyatları, implant denince akla gelen ilk şeydir. İmplant hastalarının en fazla serach ettikleri kelimelerin başında implant fiyatları gelmektedir.  Ne kadar önce fiyatı değil implantı, implantı yapacak diş hekimini araştırmak gerekir desek de içinde bulunduğumuz ekonomik durumdan dolayı insanların implant fiyatını merak etmesi de doğal hale gelmiş durumda.

İmplant Fiyatları

İmplant fiyatlarından daha önemli olduğu halde daha az dikkat edilse de implant da en önemli unsurların başında implantı yapacak diş hekimi gelmektedir. Çünkü uygulamayı yapan diş hekiminin kalitesi yapılan implantın kalitesini oluşturmaktır. İmplant diş mümkünse bir kez yapılmalı ve ömür boyu kullanılmalıdır. Her hasta için olmasa da uygun olanı budur.

İmplant Fiyatları | Prof. Dr. Ömer Kutay

İmplant Yorumları

Diş Hekimi Prof.Dr. Ömer Kutay implant center’da implant tedavisi olan hastalarımızın tümünü ve tedavi hakkındaki görüşlerini okumak için tıklayınız.

 • Kanal tedavimdeki sorunlar yaklaşık iki sene boyunca devam etti ve beni çok yormuştu. Bu sebeple yeni bir hekim arayışına girmiştim. Bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine Prof. Dr. Ömer Kutay’ın kliniğine geldim..

  Ece Uslu
 • Gençlik yaşlarımdan beri dişlerimle ilgili hep sıkıntılarım oldu. Diş eti çekilmeleri neticesinde yaklaşık 10 sene önce yaptırmış olduğum üst çene kaplamalarımı tutan kökler de artık görevini yerine…

  Oktay Yılmaz
 • Önde iki diş eksiğim vardı. Yaş ilerledikçe artık çok rahatsız etmeye başlamıştı. İşin içine evlilik girince de ani bir kararla yaptırmaya karar verdim. Hemen İnternet’ten araştırmaya başladım ve sonunda…

  Seda Ayaz
 • Tüm dişlerimi 40’lı yaşlarımda kaybettim. 2004’te başladığım implant tedavisi malesef 2012 yılına kadar bana faydalı olmadı, aksine çok sıkıntı çektirdi. 2012’de İnternet’te yaptığım araştırmalar sonucu…

  Esin Ürensel