İmplant Diş Tedavisi Fiyatları


İmplant fiyatları dişsizlik ve diş hastalığı çeken hastaların en çok aradıkları kelime olmasına rağmen önem açısından birinci sırada yer almamaktadır.

Bu tedavi de esas olan tedavinin yapılma süreci, tedavide kullanılacak ürünlerin kalitesi ve tedaviyi yapacak olan diş hekiminin tecrübesi olmalıdır.İmplant tedavisi olmak isteyenlerin ilk önce tedavi hakkında bilgiye sahip olmaları gereklidir.

Tedaviyi ve aşamalarını doğru anlayan bir kimse tedaviyle ilgili fiyat analizini daha doğru değerlendirebilir. Fakat tedavi sürecini anlamadan fiyatlara kanalize olan bir kimse fiyat konusunda doğru değerlendirme yapamayacaktır, çünkü tedavinin fiyatını tedavi süreci belirlemektedir. Ve kişiden kişiye farklılıklar gösterebilmektedir.

İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatlarını belirleyen unsurlar


  • Diş Hekiminin tecrübesi

    İmplant tedavisini yapacak diş hekiminin tecrübesi ve bu konudaki bilgi derecesi tedavinizin ne kadar iyi olacağını belirler. İyi tedavi demek şikayetinizden çok çabuk kurtulmak ve gelecekte de aynı durumdan şikayetçi olmamak anlamına gelir. Böyle bir yaklaşımın karşılığı olarak ta diş hekiminizin talep ettiği ücret daha yüksek olabilir. Bunu iyi bir yatırım olarak görmek gerekir.

  • Çene kemiğinin uygunluğu

    Dişini kaybettikten sonra uzun süre implant tedavisigörmeyen kişiler malesef o bölgede kemik kaybı yaşarlar. Kemik kaybı olduğu zaman gerekli implantın yerleştirilmesinden önce kemik büyütme işlemi yapılır. Bu basit ama fazladan maliyet getiren bir işlemdir. Ayrıca hastaya ek bir bekleme süresi anlamına gelir. Diş kaybından hemen sonra yapılan implant tedavileri bu yüzden hastaya hem zaman hem de maliyet avantajı kazandırır.

  • Kullanılacak implantın markası

    Dünyada 550’den fazla implant markası vardır. Bunların yetkili kuruluşlardan onay belgesi alanları kemik ile başarılı bir şekilde birleşir ve tedavi başarılı olur. Teknoloji veya materyal açısından markalar arasında çok büyük farklar bulunmaz. Önemli olan markanın sağladığı destek ve devamlılıktır. Örneğin hastaların tedavisinde kullanılan implant parçalarının gerektiğinde hızlıca hekime ulaştırılması çok önemlidir.

İmplant

İmplant fiyatları hakkında detaylı bilgi


Bugün tedavinin pahalı olmasının nedeninin implantın kendisi olmadığına dikkat çeken Diş Hekimi en pahalı olan şeyin hastanın ihmalkarlığı ve geç kalmış olması olduğunu söylüyor.

Çünkü geç kalınan bir implant tedavisinde tedavinin yekünü iki katına çıkmaktadır. Bu yüzden hastaların yapması gereken ilk şey implant tedavisini ihmal etmemek olmalıdır.

Şu da unutulmaması gereken önemli bir bilgidir; mutlaka altı ayda bir diş hekimi kontrolünden geçmek gereklidir. Bu kontroller sayesinde çoğu hastalık erken teşhis ve tedaviyle çok daha az maliyetle çözümlenebilir.

Prof.Dr. Ömer Kutay Youtube kanalı

İmplant diş tedavisi pahalı mıdır?


”Bugün implant diş tedavisinde en pahalı olan şey kesinlikle fiyatlar değildir.
En pahalı olan şey geç kalma ve geç kalam ihmaldir. Tedaviye geç kalındığı taktirde implant diş tedavisinin toplamı 2 katına çıkmabilmektedir.”

Bu tedavinin pahalı olup olmadığını söylemek çok doğru olmayabilir. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi bu tedavi şekli hastadan hastaya farklılıklar gösterebilmektedir. Tavsiyemiz fiyat araştırmasına girmeden önce mutlaka bir diş hekimine görünüp muayene olmak ve bu muayene sonucunda fiyat araştırmasına girmektir.

Ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz.

İmplant Fiyatları 2020


İmplant diş tedavisinde fiyatlar 2020 yılında da bir önceki yılda olduğu gibi hesaplanmalıdır. Tabi dövüz kurları ve içinde bulunduğumuz ekonomik durumlardan biraz etkilenen implant fiyatları önceki yıla göre küçük bir artışla devam etmektedir. Ama başta da dediğimiz gibi özellikle döviz kur artışlarının etkisi bulunmaktadır.

İmplant denince akla gelen ilk şeydir. İmplant hastalarının en fazla serach ettikleri kelimelerin başında implant fiyatları gelmektedir. Ne kadar önce fiyatı değil implantı, implantı yapacak diş hekimini araştırmak gerekir desek de içinde bulunduğumuz ekonomik durumdan dolayı insanların tedavinin ücretlerini merak etmesi de doğal hale gelmiş durumda.

Fiyatlardan daha önemli olduğu halde daha az dikkat edilse de implant da en önemli unsurların başında implantı yapacak diş hekimi gelmektedir. Çünkü uygulamayı yapan diş hekiminin kalitesi yapılan implantın kalitesini oluşturmaktır. İmplant diş mümkünse bir kez yapılmalı ve ömür boyu kullanılmalıdır. Her hasta için olmasa da uygun olanı budur.