İki İmplantla Köprü


İki İmplantla Köprü; implantlarla desteklenen köprüler geleneksel köprülere benzemektedir, fakat doğal dişler yerine implantlar tarafından desteklenmektedir.

Genellikle eksik dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen iki implant köprü protezi ile birbirine bağlanır.

Birden fazla diş eksikliği olduğunda tercih edilen implant destekli köprüler ayrıca implant üstüne gelen basıncı azaltmak için de kullanılabilir.

Özellikle dış sıkma ve gıcırdatma alışkanlığı olan hastalarda implant destekli köprüler basıncı bütün köprüye yayılmasını sağlayarak implant başarı şansını arttırırlar.

TDB Merkez Yönetim Kurulu’nun kararı ile hastaların tedavi öncesi ve sonrası fotoğraflarına yer verilmemektedir.

Burada bulunan resimler üniveristede okutulan akedemik yayınlardan alınmıştır.

İki İmplantla Köprü

İki İmplant arası Köprü


Birden fazla diş eksikliğinde geleneksel yöntemlerde köprü veya takıp çıkarılabilen protez uygulanırdı fakat günümüzde implant tedavisinin gelişmesiyle artık bu geleneksel yöntemler yerine implant tedavisi uygulanmaktadır.İmplant tedavisinin birçok avantajı vardır.Her diş kaybının yerine bir implant uygulanmaz.

Araştırmalar göstermiştir ki implantlar ,doğal dişlerden daha sağlamdır ve bir implant birden fazla doğal dişin yükünü taşıyabilir, bu yüzden üç veya dört diş kaybı yerine iki implant uygulanıp,daha sonra bu implantlar bir köprü ile birbirine bağlanarak eksik dişlerin kaybı hem fonksiyon hem de estetik olarak yerine konulabilinir.

Hasta merkezli tedavi protokollerinde belirli sayıdaki eksik dişleri belirli sayıda eksik dişi desteklemek için gereken en az sayıda diş implantı belirler ve oluşturur. İmplant sayısını en aza indirgeyerek, diş başına maliyet hastalarımızın yararına önemli ölçüde azalır.Böylece hem hasta randevularının sayısı,bekleme süresi ve maliyet azaltılarak size en uygun tedavi oluşturulur.

Uzun vadede implantlar estetik, fonksiyonel ve rahattır.Sabit bir köprü veya hareketli protez diş etleri veya kemik de bir hasar bırakabilir.Ayrıca çıkarılabilir khareketli protezler ağızda hareket edebilir ve belirli yiyecekleri yeme yeteneğinizi azaltabilir.