Tüm Ağız İmplant Protez


İmplant destekli protezler sabit ve hareketli olmak üzere ikiye ayrılır.

İkisi de hiç dişi olmayan kişiler için uygundur.

Hareketli protezler istenildiği zaman ağzınızdan çıkartılırken sabit protezler ağzınızdan hiç çıkmayacak şekilde yerleştirilirler.

Her iki çözüm de eski tip, halk arasında damak diye anılan protez tipine göre daha üstün olup, iyi çiğneyememe ve ağrı gibi şikayetleri ortadan kaldırır ve kemik erimesini de engeller.
TDB Merkez Yönetim Kurulu’nun kararı ile hastaların tedavi öncesi ve sonrası fotoğraflarına yer verilmemektedir. Burada bulunan resimler üniveristede okutulan akedemik yayınlardan alınmıştır.

Tüm ağız protezler implantlar üstüne nasıl yerleştirilir?


Tüm ağız protezler implantlar üstüne nasıl yerleştirilir? Prof. Dr. Ömer Kutay implant hakkında sık sorulan soruları yanıtlıyor. Tüm dişlerini kaybetmiş olan hastaların protezlerini implant üzerine nasıl yerleştirileceği de sık sorulan sorular arsında.

Tüm ağız protezler implantların üzerine yerleştirildiğinde genelde iki şekilde olmaktadır. Birincisi; altı ile sekiz arası implant ağızda mevcuttur. bu implantların üzerine tüm ağız bir implant aynen dişlerin üzerine sabitlenir gibi yapıştırılır, sabitlenir ve hasta bunu çıkartmadan kullanır.

İkincisi; yine tüm ağızda dağılmış ve implantların üzerine hareketli bir sistemle yerleştirildiği buna çıt çıt tarzı diyoruz, bir sistemle yerleşir. Hasta bu protezleri istediği zaman takıp çıkarabilir. Bu şekilde çene kemiklerinin eriyen kısımlarını telafi eden protezleri kullanmak da mümkündür.

implant