Lazerle Tedavi


Lazer, ağız sorunlarının tedavisinde, kanamayı azaltıcı, yara iyileşmesini hızlandırıcı ve ağrıları yok edici etkisiyle konvansiyonel yöntemleri destekleyerek geniş bir kullanım alanı bulmuştur.

Diş çekimlerinde lazer kullanıldığında, çekim sonrası kanama azalmakta, yara iyileşmesi hızlanmakta, çekim sonrası yaşanan ağrılar hızla azalmaktadır. Aynı etki gömülü diş çekimlerinde de söz konusudur. Özellikle kanamayı azaltıcı madde içermeyen bölgesel uyuşturucuların kullanılmasının gerektiği kalp, şeker, guatr, tansiyon yüksekliği, sara gibi hastalıkları olanlarda kanama biraz daha fazla süreceği için lazer uygulanması çok yararlı olacaktır.

Dişeti kanaması, dişeti çekilmesi, dişeti hastalığı olanlarda konvansiyonel yöntemin lazerle desteklenmesi durumunda, iyileşme daha hızlı olmakta, kanamalar daha çabuk kaybolmaktadır.
Dişeti çekilmesi sonucu duyarlılaşan dişlerdeki ağrıları yok etmede lazer son derece yararlı olmaktadır. Ağızda yapılan her türlü ameliyattan sonra bölgeye lazer uygulanması, dokulardaki iyileşmeyi hızlandırmakta, ağrıları azaltmaktadır. Dikiş bölgesinin hızla iyileşmesini sağlayarak, bakterilerin girişini engellemektedir.

Sırası gelmişken yaygın bir yanlış bilgilenmeyi düzeltmek lazım: Işınlı dolguda kullanılan ışın, lazer ışını değildir.

Lazerle Tedavi