Tek Diş İmplant

Tek Diş İmplant | Prof. Dr. Ömer Kutay

Dental implantlar yapay dişinize bir yapı ve temel sağlarlar. Diş kaybının olduğu bölgede yeterli kemik olması durumunda tüm diş kayıpları için implant kullanılabilir. Diş kaybının olduğu bölgede yeterli kemik yoksa modern yöntemlerle o bölgede gerekli kemik doku oluşturulabilir ve daha sonra implant uygulanabilir. Tek diş kaybında çenenize bir implant yerleştirilir ve üzerine kron yerleştirilir. Böylece kayıp dişin yanındaki dişlere zarar vermeden tedaviniz gerçekleşir.

Tek diş implantlar bir veya daha fazla dişi eksik olan kişilerde kullanılmaktadır. İmplant diş hekimi tarafından çene kemiğine açılan boşluğa cerrahi olarak yerleştirilir. İmplant, kemikle bağlantı kurduktan sonra eksik dişinizin yerini alacak kron protezi için kök görevi görür.

Bu prosedürün işlemesi için çene kemiğinde implantı tutacak ve destekleyecek, yeterli ve güçlü kemik dokusu bulunmalıdır. Bulunmaması halinde kemik grefti yerleştirilmesi işlemi ile o bölgeye kemik dokusu ilavesi yapılabilir.

Geleneksel yöntemle eksik dişlerin tedavisinde komşu dişler aşındırılarak köprü protezleri uygulanırdı, implant uygulamalarıyla komşu dişlerinize zarar görmeden tedaviniz gerçekleşir.

TDB Merkez Yönetim Kurulu’nun kararı ile hastaların tedavi öncesi ve sonrası fotoğraflarına yer verilmemektedir. Burada bulunan resimler üniveristede okutulan akedemik yayınlardan alınmıştır.

İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi; İmplant diş hekimliğinde diş kayıpları tedavisinde devrim niteliği taşımaktadır. Günümüzde gerçek dişe en yakın uygulama olarak kabul edilen implant tedavisi ağrısız ve bait bir işlemdir. Diş köküne yerleştirilen titanyum aparat dan ibaret olan implant dikişsiz bir şekilde çene kemiğine kolayca yerleştirilebilmektedir. Hatta diş kaybı yeni olmuşsa direk diş kökü yerine implant yerleştirmek çok daha kolay bir tedavi yöntemidir.

İmplant ve protez diş uzmanı Prof. Dr. Ömer Kutay yaklaşık otuz senedir istanbulda bulunan implant center isimli kliniğinde implant hastalarını tedavi etmektedir. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışından hastalarına implant konusunda tedavi hizmetleri sunan Ömer Kutaybugün implant denince akla gelen isimlerin başında yer almaktadır. İmplant alanında başarılı çalışmalar gerçekleştiren Ömer Kutay sayısız hastaya implant tedavisi gerçekleştirmiştir. Gerek tek diş gerekse tüm dişlerin implant yapımında tedavi hizmetleri sunan Prof. Dr. Ömer Kutay’ın yaptığı operasyonlarda ki başarı oranı da yüzde 99 lara dayanmaktadır.

Tek Diş İmplant | Prof. Dr. Ömer Kutay