0212 231 32 92

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

0533 950 60 95

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

Adres Bilgileri

Valikonağı Cad. Mim Kemal Apt. No:72 D:1 Nişantaşı İstanbul

EN

TR

Yeni trend gülüş tasarımı


Yeni trend gülüş tasarımı
31.03.2022
2165

Konu güzellik olunca ilk akla gelen unsurlardan biri iyi bir gülümsemeye sahip olabilmektir. Dişlerin şekli, yapısı, yüz ile olan uyumu kişilerin sosyal hayatlarını doğrudan etkilemektedir. Estetik diş hekimliğinin kişiye sağladığı yararların başında gülüş tasarımı gelmektedir. Harika bir gülümsemeye sahip olan kişilerin istatistiklere göre başta iş hayatı olmak üzere, hayatın her alanında daha başarılı ve özgüven sahibi olduğu görülmektedir.

Gülüş tasarımı işleminde göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktör, dişlerin hastanın mimikleriyle ve çene yapısıyla uyum sağlayabilmesidir. Tecrübe sahibi olan hekimler tarafından tasarlanıp yapılan bir gülüş tasarımı, kişinin farkedilir şekilde daha iyi bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Önemli olan şey hastaya uygun, doğru tedavi yöntemine karar vermektir. Bu noktada hastanın, hekimiyle olan iletişimi, istek ve beklentilerini net bir şekilde aktarması büyük önem taşımaktadır.

Gülüş tasarımı tedavisi ne kadar sürer

Gülüş tasarımı yaptırmak isteyenlerin, yoğun bir tempo içinde hayata yetişmeye çalışırken, gülüş tasarımı ile ilgili en çok merak ettikleri konulardan biri tedavi süresidir. Kişiye özel olarak planlanan tedavi süresi kişiden kişiye farklılıklar gösterebilmektedir. Ağız ve dişlerin yapısına göre bazen tek seansta tedavi sonlanırken, duruma göre birkaç seans tedavi görmeniz gerekebilir.

Diş dizilimi ve ağız sağlığı sağlandıktan sonra kişiye uygun olacak şekilde tasarım gerçekleştirilir. Yani tedavi süresi tamamen kişinin ağız sağlığı ile ilgilidir.

Gülüş tasarımının avantajları nelerdir

  • Kişinin sosyal hayatında daha özgüvenli olması
  • Diş ve dişetleri sağlıklı bir görünüme kavuşur
  • Yüz tipine uygun bir gülümseme olur
  • Rahatsız edici görsel sorunlar ortadan kaldırılır
  • Daha genç bir görünüşe sahip olunur

Gülüş tasarımı nasıl yapılır?

Kullanılacak olan Porselen laminate veneerler dişlerin sadece ön yüzlerinden mine seviyesinde mimimum doku kaldırma işlemi yapılacak şekilde laboratuvarda hazırlanıp ikinci seansta diş üzerine yapıştırılan ince porselen yaprakçıklardır.

Mine üzerinde yapışma kapasiteleri çok yüksektir ve bu nedenle uzun ömürlü restorasyonlardır. Bununla birlikte özellikle sert gıdaları koparma hareketinden kaçınılması önerilir.

İlk randevunuzda size uygun dizayn mock up çalışması ile 3 boyutlu olarak dişler üzerinde belirlenir. Bu çalışma hekim, hasta ve laboratuvar teknisyeni için belirleyici bir şablon oluşturması açısından oldukça önemlidir. İkinci randevuda laboratuvarda hazırlanan mum çalışmasının dişler üzerinde provası yapılır, gerekli düzenlemeler yapılır. Lokal anestezi ile veneer hazırlığı için gerekli miktarda diş minesinden aşındırma yapılıp diş preparasyonu tamamlanır. Daha sonra ölçüler alınarak geçici veneerler dişler üzerine geçici olarak yapıştırılır.

 

Benzer Blog Yazıları0212 231 32 92


0533 950 60 95


Konum