0212 231 32 92

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

0533 950 60 95

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

Adres Bilgileri

Valikonağı Cad. Mim Kemal Apt. No:72 D:1 Nişantaşı İstanbul

EN

TR

İmplant Nasıl Yapılır


İmplant Nasıl Yapılır? Dişlerinde problem yaşayan ancak takma diş gibi geleneksel çözümleri tercih etmeyen, bir türlü karar da veremeyen kişiler, implant işleminin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Hasta öncelikle implant tedavisinin kişiden kişiye göre değişen yöntemlerin kullanıldığı bir tedavi şekli olduğunu bilmesi gerekir.

Hastanın kemik ve yüz yapısı, kemik yoğunluğu ve miktarı, ağız sağlığı implant türü ve uygulanma şeklini belirler. Her hasta için kişiye özel bir tedavi planı izlenir.

İmplant, çene kemiği içerisine yerleştirilen ve kök anatomisine uygun vida şeklinde titanyumdan yapılmış bir materyaldir. Diş kökü görevi görmek üzere tasarlanmıştır. Bu vida şeklindeki implantın üzerine protez olarak diş şeklinde kron yerleştirilir. Bu kron da genellikle zirkonyum veya metal destekli porselenden yapılır.

İmplant nasıl yapılır?

Diş implantı nasıl yapılır?


Diş implantı yaptırmak genel olarak hastalarımızı korkutan bir işlem gibi görünse de tecrübeli ellerde hastalar hiç acı duymaz.İmplant uygulamaları 4 farklı teknikte yapılır hangi teknik size daha uygunsa hekiminiz onu seçer.

1. Yöntem : Diş İmplant yerleşeceği aynı seansta çekilir ve dişin köküne İmplant hemen yerleştirilir bu hem hasta için hem doktor için en konforlu ve pratik yöntemdir. Dikiş olmaz, kesi olmaz , cerrahi müdahale gerekmez. Hemen hemen hiç acı vermez hasta belki ağrı kesici bile kullanmadan tekrar sosyal yaşantısına geri döner ve eğer çekilen diş estetik bir bölgedeyse hemen üzerine geçici diş yapılır.

2. Yöntem : Flapness dediğimiz kapalı teknik yöntemi bu yöntemde yine hiç kesi olmaz , kesi (flap) olmaz ve haliyle yine dikiş olmaz .İmplant yapılacak bölge punch dediğimiz bir aletle sadece implantın yerleşeceği kadar bir oluk açılarak İmplant o bölgeden yerleştirilir. Böylece dikiş , kanama , acı gibi cerrahi operasyonun oluşturabileceği komplikasyonlardan kaçınmış oluruz.

3. Yöntem : Mini İmplant uygulaması , özellikle arka dişler için uyguladığımız bir yöntem , üst çenede veya alt çenede bazı anatomik bölgeler var üst çenede sinüs bölgesi alt çenede de mandibular kanal ve içinde lingual sinirin geçtiği bölge bu bölgelerde diş çekildiği zaman kemik erimeye başladığı için kemik yüksekliği azalıyor ve ileri cerrahi yöntemleri ile kemik ilave etmek gerekiyor bu ileri cerrahi yöntemini uygulamamak için mini İmplantlar kullanabiliyoruz.

4. Yöntem : Klasik cerrahi yöntemi ,bu yöntemde hastanın ağzında İmplant yapılacak bölgede uygun bir kesi açılır,kemik iyice görülür ve İmplant buraya yerleştirilir ve dikiş atılır . 1 hafta sonra dikişler alınır bu yöntemde İmplant yerleştirirken eğer kemik yoğunluğu düşükse İmplant yerleştirirken kemik grefti dediğimiz kemik ekleme operasyonu da implantla beraber uygulanır.

İmplantın Üzerine Protez Nasıl Takılır?


İmplantın üzerine protez nasıl takılır? İmplant diş kökü yerine geçtiği ve kemikle kaynaşması gerektiği için bu sürede üzerine hemen kalıcı takma dişi takılmaz. Tercih edilen yönteme ve kişinin yaşına göre genellikle 3 ile 6 ay boyunca implantın kemiğe iyice kaynaşması beklenir. Kalıcı protez (takma diş olarak bilinen kısım) ancak bu süreden sonra takılır. İmplantlarda başarı oranı ilk beş sene için %90 ile 95 arasındadır. Daha sonra bu oran kademeli olarak azalır.

İmplant fiyatları

İmplant Nasıl Yapılır İzleyin


Prof. Dr. Ömer Kutay istanbul’da 1992 yılından bu yana implant hastalarına tedavi hizmetleri sunmaktadır. implant ve protez diş uzmanı olan Ömer Kutay özellikle “Bir Günde implant” tedavisi ile hastalarına kliniğe geldikleri aynı gün yeni dişleriyle evlerine dönme şansı sunuyor.

Bu tedaviden en çok zamanında tedavi olmayı ihmal etmiş, gevşemiş-sallanan ve hoş gözükmeyen dişlere sahip hastalar faydalanır. Bu hastalar tedavi sonrasında ağızlarındaki çürük ve bakterilerden kurtulmakla kalmaz, yeni sahip oldukları çekici gülüşlerinin doğal sonucu olarak yüksek bir özgüvene de sahip olurlar.

Tedaviye uygun diğer hastalar da damak protezlerini kullanmakta güçlük çekenler, diş hastalıkları yüzünden kemik erimesi yaşayanlar, genetik olarak dişi eksik olanlar ve bir kaza sonrası diş kaybı yaşayanlardır. İzlemek için tıklayın.

Diş İmplantı Nasıl Uygulanır?


Diş implantı nasıl uygulanır?; İmplant ve protez diş uzmanı Prof. Dr. Ömer Kutay sık sorulan soruları cevaplıyor. Başarılı diş hekimi implantın nasıl uygulanacağını anlatıyor.

Diş implantı çok basit bir cerrahi işlem ile uygulanabilmektedir. İster diş hemen çekilmiş olsun, ister daha önce çekilmiş bir dişin yerine kullanılacak olsun diş implantı aynen bir diş çekiminde yapılan basit bir prosedürle çene kemiğine yerleştirilmektedir.

İmplantın uygulanması

Diyelim ki bir diş çektik, ve çekilen yerine bir implant yerleştireceğiz. Diş çekilir çekilmez çekim yapılan diş boşluğuna implant kolaylıkla yerleştirilebilmektedir. Çünkü implantın yerleştirileceği yuva hazır bulunmaktadır. Bu ister ön diş olsun, ister arka diş olsun hiç farketmiyor. İmplantları eğer çekilen dişin yuvası düzgün ise implantı oraya yerlerştirmek mümkün ve çok kolay bir işlemdir.

Diyelim ki implant daha önceden çekilmiş bir dişin yerine yerleştirilecek o zaman o bölgede implant için bir yuva açmak gerekiyor. Bunun için implantların hazır bir seti vardır. Kemiği delen çok küçük frezlerle önce inceden kalına doğru yuva hazırlanır. ve implant yerleştirilir. Bu esnada diş eti kesilerek kaldırılabilir. Kemik tam olarak açığa çıkarılıp görerek de yapılabilir. Veya kapalı operasyon dediğimiz küçük bir delik açılır o delikten implant yerleştirilir ve dikişsiz yapılabilir. Sonuç olarak implantı uygulamak basit bir işlemdir diyebiliriz.

İmplant Uygulanması Sırasında Acı Duyuluyor Mu?


İmplant uygulanması Sırasında Acı Duyuluyor Mu? İmplant tedavisi hakkında en çok merak edilen konuların başında operasyon sırasında acı duyulup duyulmadığı konusu geliyor. İnternette implant ile ilgili en çok aranılan konuların başında operasyon sırasında acı duyulup duyulmadığı yer alıyor.. İmplant ve protez diş uzmanı Prof. Dr. Ömer Kutay implant uygulaması sırasında acı duyuluyor mu? sorusunu yanıtlıyor:

“İmplantların uygulanması sırasında bir acı söz konusu değildir. Hastalar en çok şunu söylüyorlar, ‘benim kemiğimde bir delik açacaksınız ve kim bilir canım ne kadar fazla yanacak?’ Böyle bir şey söz konusu değildir. Çünkü kemikteki sinir dokusu yumuşak diş etindekinden miktar olarak çok daha azdır yani kemik öyle çok acıyan bir doku değildir. Canlılığı ve sinirleri daha az olan bir dokudur. Onun için kemikte bir yuva açılması hiç de ağrılı bir işlem değildir. Dikkatli bir uygulamayla yapılan implant yerleştirme işleminden sonra aynı gün dahil hastaların acı çekmediğini biliyoruz.

O bölgede iltihap olduğunda ve bunlar temizlendiğinde veya daha geniş operasyonlar yapıldığında ağrının biraz daha fazla olduğunu biliyoruz. Burada bir ölçek verilebilir. Diyelim ki en fazla ağrı 10, implant sonrasında çekilecek ağrı da 10 üzerinden en fazla 6 olacaktır. Genelde biz implant tedavisinden bir gün öncesinde hastaya bir antibiyotik ve bir ağrı kesici ilaç başlatıyoruz. Bir gün önceden başlanılan bu ilaç uygulaması implant yapımı esnasında zaten kan dolaşımında bulunmuş oluyor. Böylece implant sonrası çekilen ağrı 10 üzerinden 2’ye kadar düşürülmüş olup bazen de ağrı hiç olmayabiliyor.”


0212 231 32 92


0533 950 60 95


Konum