0212 231 32 92

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

0533 950 60 95

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

Adres Bilgileri

Valikonağı Cad. Mim Kemal Apt. No:72 D:1 Nişantaşı İstanbul

EN

TR

İmplant Fiyatları


İmplant fiyatları dişsizlik problemi ve diş eti hastalığı olan hastaların en çok aradıkları kelime olmasına rağmen önem açısından birinci sırada yer almamalıdır.

Bu tedavide esas olan tedavinin yapılma süreci, tedavide kullanılacak ürünlerin kalitesi ve tedaviyi yapacak olan diş hekiminin tecrübesi olmalıdır.İmplant tedavisi olmak isteyenlerin öncelikli olarak tedavi hakkında yeterli ve doğru bilgiye sahip olmaları gereklidir.

Tedaviyi ve aşamalarını doğru anlayan bir kimse tedaviyle ilgili fiyat analizini daha doğru değerlendirebilir. Fakat tedavi sürecini anlamadan fiyatlara kanalize olan bir kimse fiyat konusunda doğru değerlendirme yapamayacaktır, çünkü tedavinin fiyatını tedavi süreci belirlemektedir ve kişiden kişiye farklılıklar gösterebilmektedir.

İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatlarını belirleyen unsurlar


  • Diş Hekiminin tecrübesi
    İmplant tedavisini yapacak diş hekiminin tecrübesi ve bu konudaki bilgi derecesi tedavinizin ne kadar iyi olacağını belirler. İyi tedavi demek şikayetinizden çok çabuk kurtulmak ve gelecekte de aynı durumdan şikayetçi olmamak anlamına gelir. Böyle bir yaklaşımın karşılığı olarak ta diş hekiminizin talep ettiği ücret daha yüksek olabilir. Bunu iyi bir yatırım olarak görmek gerekir.
  • Çene kemiğinin uygunluğu
    Dişini kaybettikten sonra uzun süre implant tedavisigörmeyen kişiler malesef o bölgede kemik kaybı yaşarlar. Kemik kaybı olduğu zaman gerekli implantın yerleştirilmesinden önce kemik büyütme işlemi yapılır. Bu basit ama fazladan maliyet getiren bir işlemdir. Ayrıca hastaya ek bir bekleme süresi anlamına gelir. Diş kaybından hemen sonra yapılan implant tedavileri bu yüzden hastaya hem zaman hem de maliyet avantajı kazandırır.
  • Kullanılacak implantın markası
    Dünyada 550’den fazla implant markası vardır. Bunların yetkili kuruluşlardan onay belgesi alanları kemik ile başarılı bir şekilde birleşir ve tedavi başarılı olur. Teknoloji veya materyal açısından markalar arasında çok büyük farklar bulunmaz. Önemli olan markanın sağladığı destek ve devamlılıktır. Örneğin hastaların tedavisinde kullanılan implant parçalarının gerektiğinde hızlıca hekime ulaştırılması çok önemlidir.
İmplant

İmplant fiyatları hakkında detaylı bilgi


Bugün tedavinin pahalı olmasının nedeninin implantın kendisi olmadığına dikkat çeken Diş Hekimi en pahalı olan şeyin hastanın ihmalkarlığı ve geç kalmış olması olduğunu söylüyor.

Çünkü geç kalınan bir implant tedavisinde tedavinin yekünü iki katına çıkmaktadır. Bu yüzden hastaların yapması gereken ilk şey implant tedavisini ihmal etmemek olmalıdır.

Şu da unutulmaması gereken önemli bir bilgidir; mutlaka altı ayda bir diş hekimi kontrolünden geçmek gereklidir. Bu kontroller sayesinde çoğu hastalık erken teşhis ve tedaviyle çok daha az maliyetle çözümlenebilir.

Prof.Dr. Ömer Kutay Youtube kanalı

İmplant diş tedavisi pahalı mıdır?


Bugün implant diş tedavisindeki en pahalı olan şey kesinlikle fiyatları değildir. En pahalı olan şey geç kalma ve ihmaldir. Tedaviye geç kalındığı taktirde implant diş tedavisinin toplam maliyeti artmaktadır.

Bu tedavinin pahalı olup olmadığını söylemek çok doğru olmayabilir. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi bu tedavi şekli hastadan hastaya farklılıklar gösterebilmektedir. Tavsiyemiz fiyat araştırmasına girmeden önce mutlaka bir diş hekimine görünüp muayene olmak ve bu muayene sonucunda fiyat araştırmasına girmektir.

Ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz.

İmplant Fiyatları 2022


İmplant diş tedavisinde fiyatlar 2022 yılında da bir önceki yılda olduğu gibi hesaplanmalıdır. Döviz kurlarından etkilenen implant fiyatları önceki yıla göre küçük bir artışla devam etmektedir.

Fiyat, implant denince akla gelen ilk şeydir. İmplant hastalarının en fazla arattıkları kelimelerin başında implant fiyatları gelmektedir. Her ne kadar önce fiyatı değil implantı, implantı yapacak diş hekimini araştırmak gerekir desek de içinde bulunduğumuz ekonomik durumdan dolayı insanların tedavinin ücretlerini merak etmesi de doğal hale gelmiş durumdadır.

Fiyatlardan daha önemli olduğu halde daha az dikkat edilse de implant tedavisinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsurların başında implantı yapacak diş hekimi gelmektedir. Çünkü uygulamayı yapan diş hekiminin bilgi ve becerisi yapılan implantın kalitesini oluşturmaktır. Diş implantı mümkünse bir kez yapılmalı ve ömür boyu kullanılmalıdır. Her hasta için olmasa da uygun olanı budur.


0212 231 32 92


0533 950 60 95


Konum