0212 231 32 92

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

0533 950 60 95

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

Adres Bilgileri

Valikonağı Cad. Mim Kemal Apt. No:72 D:1 Nişantaşı İstanbul

EN

TR

Gülüş Tasarımı


Gülüş Tasarımı; doğal, sağlıklı ve çekici bir gülümseme için diş hekimliğinin ve sanatın birleştirilerek estetik ve fonksiyon gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde size en ideal gülüşün tasarlanması için yapılan çalışmalardan oluşmaktadır.
Modern diş hekimliğinin gelişmesiyle kullanılan yeni teknik materyaller sayesinde hastaların birçok estetik beklentileri karşılanmaktadır. Bugün estetik diş hekimliğinin bize sunduğu bu tedavi yöntemiyle sayısız hasta daha güzel dişlere kolayca kavuşabilmektedir.

Gülüş tasarımı uygulamasından sonra hastalar yüz simetrisine uygun bir diş yapısına kavuşmuş olurlar. Tabi uygulama esnasında yeni diş yapısını hasta kendisi de belirleyebilmektedir.

Bu tedavi sonrasında ağızlarındaki kötü görünümden dolayı özgüven eksikliği yaşayan hastaların özgüvenlerini geri kazandıkları da gözlenmiştir. Tedavi sonrasında yeni görüntüsüyle kendisiyle daha barışık olan hastaların sayısının bir hayli fazla olduğu gözlenmektedir.

Gülüş Tasarımı

Güzel bir görünüme sahip olmak artık hayal değil!


Güzellik denilince akla ilk gelen unsurlardan biri iyi bir gülümsemedir. Dişlerin şekli, yapısı, yüz ile olan uyumu kişilerin sosyal hayatlarını doğrudan etkilemektedir. Estetik diş hekimliğinin kişiye sağladığı yararların başında gülüş tasarımı gelmektedir. Kusursuz bir gülüşe sahip olan kişilerin istatistiklere göre başta iş hayatı olmak üzere, hayatın her alanında daha başarılı ve özgüven sahibi olduğu görülmektedir.

Problemli bir diş yapısına sahip olan kişilerin en çok başvurduğu yöntem olan gülüş tasarımı, kişinin beklentileri ve istekleri doğrultusunda doktoru ile birlikte ortak bir noktada buluşarak kolaylıkla uygulanabilen bir yöntemdir.

Gülüş tasarımında göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey, dişlerin hastanın mimikleriyle ve çene yapısıyla uyum sağlamasıdır. İşinin ehli olan ellerde tasarlanıp yapılan bir gülüş tasarımı, kişinin farkedilir şekilde daha iyi bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Önemli olan şey hastaya uygun, doğru tedavi yöntemine karar vermektir. Bu noktada hastanın, hekimiyle olan iletişimi, istek ve beklentilerini net bir şekilde aktarması büyük önem taşımaktadır.

Gülüş tasarımının esas hedefi, hastanın ağız ve iskelet yapısına uygun, yüzüyle orantılı olacak şekilde kişiyi mutlu edecek bir gülümsemeye sahip olmasını sağlamaktır.

Yüz ile uyum sağlayan, altın orana sahip, iyi bir gülüş dizaynı her hasta için farklı uygulamalar gerektirmektedir. Kişinin ihtiyacına göre, dişlerin uzunluğu, diş eti seviyesi, diş rengi, diş ve dudakların birbirine olan uzaklığı gibi bir çok şey göz önünde bulundurularak işlem yapılmaktadır. Uygulanan işlemler sonrasında kişiler hayal ettiği muhteşem gülümsemeye kavuşmaktadırlar.

Gülüş tasarımının esas hedefi, hastanın ağız ve iskelet yapısına uygun, yüzüyle orantılı olacak şekilde kişiyi mutlu edecek bir gülümsemeye sahip olmasını sağlamaktır.

Yüz ile uyum sağlayan, altın orana sahip, iyi bir gülüş dizaynı her hasta için farklı uygulamalar gerektirmektedir. Kişinin ihtiyacına göre, dişlerin uzunluğu, diş eti seviyesi, diş rengi, diş ve dudakların birbirine olan uzaklığı gibi bir çok şey göz önünde bulundurularak işlem yapılmaktadır. Uygulanan işlemler sonrasında kişiler hayal ettiği muhteşem gülümsemeye kavuşmaktadırlar.

Tedavi süresi ne kadardır?


Günümüz koşullarında kişilerin yoğun bir tempo içinde hayata yetişmeye çalışırken, gülüş tasarımı ile ilgili en çok merak ettikleri konulardan biri tedavi süresidir. Kişiye özel olarak planlanan tedavi süresi farklılıklar gösterebilmektedir. Ağız ve dişlerin yapısına göre bazen tek seansta tedavi sonlanırken, duruma göre birkaç seans tedavi görmeniz gerekebilir.

Hekim tasarım aşamasına geçmeden önce hastayı muayene ederek var olan problemleri belirler. Diş dizilimi ve ağız sağlığı sağlandıktan sonra kişiye uygun olacak şekilde tasarım gerçekleştirilir. Yani tedavi süresi tamamen kişinin ağız sağlığı ile ilgilidir.

Gülüş Tasarımı ile mükemmel bir görünüşe sahip olabilirsiniz


Ağızda karanlık alanlar oluşmamalıdır. Güldüğümüzde arka dişlerimiz de belirli bir oranda görülmelidir. Eğer görülmez ise dudak köşelerinde estetiği bozacak karanlık alanlar oluşur. Ön dişlerde, dişlerin kron boyu (ağızda görülen kısmı) genişliğe göre daha büyük olmalı, ayrıca aralarında altın oran sağlanmalıdır.Diş rengi belki de gülüş tasarımında en önemli detayı oluşturmaktadır. Dişlerimiz hiçbir zaman tek renk olmaz. Mutlaka birden fazla renkte ve şeffaf gölgeler yapılmalıdır.

Gülüş Tasarımı genelde diş görünüşünden memnun olmayan kişilerin görsel olarak daha güzel görünmek adına yaptırmak için başvurdukları bir tedavi şeklidir. Gülüş Tasarımı tedavisi sadece dişlere uygulanan bir işlem değildir. Şikayetler çoğu zaman dişlerin görünüşlerinden olsa da, dişetleri de gülüşün görselliğini büyük ölçüde etkileyen bir faktördür.

Çekilmiş diş etleri, lekelenmiş ve koyu renkli diş etleri hatta güldüğünde çok fazla görünen diş etleri ( gummy smile) de hastaların şikayetçi olduğu konular arasındadır. Estetik diş hekimliğinde insan yüzü bir bütün olarak düşünüldüğünde diş ve diş eti görüntüsünün yüzü nasıl değiştirdiği baz alınarak tedavi uygulanmaktadır.

gülüş tasarım

Kusursuz Gülüşün Kuralları Vardır!


Gülüş tasarımında ki en önemli şey kişinin istekleri olsa da, kusursuz bir gülümsenin kuralları vardır. Öncelikle diş eti seviyesi, dudak seviyesi ile uyumlu ve diş dizilimi düzgün olmalıdır. Dişlerin sadece simetrik olması yetmez. Dişlerin aynı zamanda ağızla, çene yapısıyla ve yüz şekli ile de altın oranın yakalanması gerekmektedir. İşte burada diş hekiminin görüşleri ve önerileri çok büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda kişinin mimiklerini etkilememelidir.

Gülüş tasarımında altın oranın yakalanması, kişiye hayal ettiği ve aynada görmek istediği dişlere kavuşması açısından çok önemlidir. Ayrıca hastanın yaşı, cinsiyeti, karakteri, sosyal durumu gibi birçok özellik tasarım aşamasına geçmeden önce mutlaka hekim tarafından göz önünde bulundurulması gereken konulardandır.

Kişiye sağladığı avantajlar nelerdir?


Gülüş tasarımının kişiye sağlayacağı en önemli avantaj hiç şüphesiz kişinin özgüvenini artırmak olacaktır. Bunun dışında diş ve diş etleri daha sağlıklı görünür, kişi ışıldayan, kusursuz bir gülümsemeye kavuşur ve yüz tipine uygun dişlere sahip olur.

Kişinin kendi beklentileri doğrultusunda herhangi bir problem yaratmaksızın uygulanabilir. Buradaki amaç kişiyi rahatsız eden estetik problemini gidermek ve kişide yarattığı sosyal fobiyi ortadan kaldırmaktır. Gülüş tasarımı yaptıran kişiler daha öncesinin aksine estetik kaygısı olmaksızın gülmekten çekinmezler ve gülüş tasarımı sürecinde ağzında var olan her türlü problemi de tedavi ettirmiş olurlar. Sonuç olarak hem sağlıklı dişlere, hem de kusursuz bir gülümsemeye sahip olurlar.

Gülüş tasarımı ile gençleşin

İnsanlar yaş aldıkça yüz hatlarında değişiklikler meydana gelir. Ağız bölgesinde kırışıklıklar ve gevşemeler boy göstermeye başlar. Bu gevşeme sonrasında ise dişler daha az görünür hale gelebilir ve bu durum kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine sebep olur. Dişeti çekilmeleri, eksilen dişler derken gülüşü ve özgüveni doğrudan etkileyen durumlarla karşı karşıya kalınabilir.

Bu durumda yapılması gereken en önemli şeylerden biri hiç şüphesiz gülüş tasarımı uygulamasıdır. Bu uygulama ile eksik dişler tamamlanır, diş eti sorunları giderilir ve kişiye uygun bir tasarım ile daha genç görüntüye kolaylıkla ulaşılır.

Tedavi nasıl yapılır?


Porselen laminate veneerler dişlerin sadece ön yüzlerinden mine seviyesinde mimimum doku kaldırarak laboratuvarda hazırlanıp ikinci seansta diş üzerine yapıştırılan ince porselen yaprakçıklardır. Mine üzerinde yapışma kapasiteleri çok yüksektir ve bu nedenle uzun ömürlü restorasyonlardır. Bununla birlikte özellikle sert gıdaları koparma hareketinden kaçınılması önerilir. Laminate veneer prosedürü aşağıdaki aşamalarla gerçekleştirilir:

İlk randevunuzda size uygun dizayn mock up çalışması ile 3 boyutlu olarak dişler üzerinde belirlenir. Bu çalışma hekim, hasta ve laboratuvar teknisyeni için belirleyici bir şablon oluşturması açısından oldukça önemlidir. İkinci randevuda laboratuvarda hazırlanan mum çalışmasının dişler üzerinde provası yapılır, gerekli düzenlemeler yapılır. Lokal anestezi ile veneer hazırlığı için gerekli miktarda diş minesinden aşındırma yapılıp diş preparasyonu tamamlanır. Daha sonra ölçüler alınarak geçici veneerler dişler üzerine geçici olarak yapıştırılır.

Gülüş Tasarımı
Bilinmesi gerekenler

Bugün diş hekimliği, estetik diş hekimliğinin gelişmesiyle, hastaların en çok yakındığı güzel gülüşe kavuşmak artık çok daha kolay ve zahmetsizdir. Güzel gülüş denilince aklımıza gelen diş,diş eti uyumu,dişler arasındaki altın oran, dişlerin sıralanışı ve renkleri, dudakları ile uyumudur.

Prof. Dr. Ömer Kutay’ın Nişantaşı’ndaki kliniğinde her yaştan hastaya gülüş tasarımı uygulanmaktadır. Hastalar bu uygulamalarla çok daha sağlıklı güzel ve temiz dişlere sahip olmaktadırlar. Gülüş tasarımında ilk randevu hastalarla konuşma randevusudur. İlk randevuda hastanın beklentileri dinlenip çene ve diş röntgenine bakılır. Tedaviye başlamadan önceki fotoğraflar ve modelleri alıp, hastanın problemini belirleyip bunun nasıl çözebileceği ve tedavi seçeneklerininkarşılıklı konuşup, neler yapabileceğine karar verilir.

tasarımı
Dişleriniz bir yıldız gibi parlasın!

Günümüzde dünya genelinde, estetik kaygılarını ortadan kaldırmak, daha genç gözükmek ya da kişinin tamamen kendisini daha iyi hissetmesi için teknolojinin imkanlarından faydalanmak büyük bir ilgi görmeye başladı. Güzellik algısı kişiye, kültürlere, sosyal farklılıklara göre değişiklik gösterse de güzelliği tamamlayan en önemli şeyin iyi bir gülümseme ve orantılı dişler olduğu konusunda herkes hemfikirdir.

Bundan dolayı da kişiler düzgün, kırıkları olmayan, lekesiz dişlere daha büyük ilgi göstermeye başladı. Gülümsemesinden çekinen insanların kendi ile ilgili tatminsizlik yaşadığı gerçeği artık raflara kalkıyor. Günümüz koşullarında kusursuz gülümsemeye sahip olmak isteyen herkes, diş hekimliğinin kişiye sağladığı olanaklardan faydalanabilir.

Gülmekten çekinmeyin!

Kişilerin gülmekten çekinmesi, gülerken eliyle ağzını kapama ihtiyacı hissetmesi, kişinin kendisi ile ilgili güzellik kaygısı olduğunun ve özgüven eksikliği çektiğinin göstergesidir. Bu gibi durumlardan şikayetçi olan kişilerin en çok başvurduğu yöntem gülüş tasarımıdır. Aynaya bakıldığında parlayan, kusursuz bir gülümseme kadar insana kendisini iyi ve güzel hissettiren birşey yoktur herhalde. Bundan dolayıdır ki, gülüş tasarımı için hekiminin kapısını çalan hasta sayısı her geçen gün artmaktadır.

Hastalar çoğunlukla gülüş tasarımının kendilerine sağlayacağı avantajları ön görerek bu uygulamaya başvurmaktan çekinmemektedirler. Gülüş tasarımı kişiye özgüven kazandırarak hem daha iyi görünmesini sağlıyor, hem de kişinin aynaya baktığında mutlu olmasını sağlayarak, sosyal ilişkilerini düzenliyor.

Özgürce Gülebilmek Artık Çok Kolay!

Özgürce, utanmadan, çekinmeden, ağzınızı elinizle kapatmadan gülebilmek, kendinizi bu muhteşem gülümsemeden mahrum bırakmamak tamamen sizin elinizde... Günümüz teknolojisi ile özlemini çektiğiniz dişlere kavuşmak sandığınızdan daha kolay bir hal aldı. Yapmanız gereken tek şey istek ve beklentilerinizi anlayacak, güvendiğiniz bir diş hekimiyle görüşerek, gülüşünüzü tasarlamanız olacaktır. Hekiminiz fikirlerinizi alarak, size en çok yakışacak gülüş şeklini, ağız yapınıza göre uyarlayacak ve gülümsemenizle ışıldamanızı sağlayacaktır.

Yepyeni Dişlere Merhaba!

Kadın erkek fark etmeksizin herkes için uygulanabilir. Sizi mutsuz eden dişleriniz ile daha fazla zaman kaybetmek istemiyorsanız, kişiyi estetik kaygılarından kurtaracak olan gülümseme için daha fazla beklemeden doktorunuzla iletişime geçebilir, özgürce gülmenin keyfine varabilirsiniz.


0212 231 32 92


0533 950 60 95


Konum