0212 231 32 92

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

0533 950 60 95

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

Adres Bilgileri

Valikonağı Cad. Mim Kemal Apt. No:72 D:1 Nişantaşı İstanbul

EN

TR

Tam Dişsizlikte İmplant


Az sayıda (2-4) implantla desteklenmiş hareketli protezler uzun yıllardır uygulanmaktadır. Tam dişsiz protez, hastalar üst çene ya da alt çenede en az bir hareketli proteze sahip olmalıdır. Diş kaybından sonra devam eden kemik kaybı ve onunla ilgili estetik, sağlık ve fonksiyon problemleri dişsiz hastaların implant adayı olmasına neden olur.

Diş çekiminden sonra ilk yılda meydana gelen kemik kaybı sonraki yıllardan 10 kat daha fazladır. Birden fazla dişin çekiminden sonra ilk altı ayda genellikle 2-3 mm kemik kaybı meydana gelmektedir.

Kemik eridikçe kas bağları kemiğin tepesiyle aynı seviyeye gelmektedir. Beklendiğinde kemik erimesi olacağından, implantların kemik kaybından önce yerleştirilmesi önemlidir. Bu nedenle tam dişsiz hastalar, kemik miktarını korumada, çiğneme kası aktivitesinde, estetik ve psikolojik sağlıkta dental implantların gerekliliği konusunda bilgilendirilmelidir.

Tam Dişsizlikte İmplant Köprü

Temel amaç tedaviyi başlangıcında en kısa sürede tamamlanacak şekilde planlamak olmalıdır. Tedavi süresinin uzun sürmesi kısa dönemde elde edilecek kazançtan daha iyidir ve hasta için faydalıdır. Eğer mali problem yoksa tedavi tamamen implant destekli olarak planlanabilir. Maliyet bir faktörse, implant üstü hareketli protez, geçici protez olarak kullanılarak tutuculuk ileri derecede arttırılır.

Çene kemiğinin erimesi


Ağızda birden fazla dişiniz yoksa veya olan dişlerin kemik diş eti bağlantısı iyi değilse çene kemiğinin oluşmasını uyaran hücreler de artık yok olmuş demektir.Bunun nedeni vücudunuzun çene kemiğinizi artık desteklemesi gerektiğini düşünmemesidir. Bir dişiniz eksik olsa bile bu durum çene kemiğimizde erime, dudaklarda çökme çene ve cilt bölgesinde kırışıklığa yol açmaktadır .Tam dişsizlikte ise bu kemik kaybı daha fazla olmakta, çene ve alt yüz bölgesinde deride deformasyon ve çizgiler oluşmakta yani çiğneme fonksiyonunu kaybetmenin yanında estetik olarak da büyük bir kayıp yaşayıp hastalar daha yaşlı bir görünüme sahip olabilmektedir.

Tam dişsizlikte implantlarının mükemmel bir seçenek olmasının en büyük nedeni, çene kemiğinizi korumanıza ve kemik kaybının önlenmesine yardımcı olmalarıdır. Tam dişsizlikte implant tedavisi yerine düşünülecek olan ve daha eski bir yöntem olan total protez dediğimiz takıp çıkarılan protez yapıldığında kemik erimesi devam etmekte hatta araştırmalar göstermiştir ki kemik erime hızı da artmaktadır. Ayrıca bu protezlerle yemek yemek hiç de kolay değildir. Çiğneme esnasında sadece yumuşak dokulardan destek aldığından her gıda rahatlıkla çiğnenemez.

Sağlık Ağızda Başlar!


Tam dişsizlikte implant yapıldıktan sonra daha rahat, kendinden emin ve genel olarak daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olursunuz. İmplant üstüne yapılmış dişlerle konuşmak daha kolaydır, gülümsemek bir zevktir ve yemek yemek sorun değildir.


0212 231 32 92


0533 950 60 95


Konum