0212 231 32 92

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

0533 950 60 95

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

Adres Bilgileri

Valikonağı Cad. Mim Kemal Apt. No:72 D:1 Nişantaşı İstanbul

EN

TR

Bütün dişleri implant yaptırmak


Bütün dişleri implant yaptırmak
14.06.2022
2508

Hastanın ağzında hiç diş olmadığı zaman ,estetik ve fonksiyonel olarak yaşam standartını  geri kazanabilmesi için bütün dişlerin yerine koyulması gerekir.

Günümüzde  buna en uygun tedavi yöntemi implant tedavisidir. Total dişsizlik dediğimiz bu durumlarda bütün dişleri yerine koymak için her diş için ayrı bir implant yapmak gerekmez .Hastanın  hiç dişi olmadığı durumlarda üst çeneye altı veya sekiz ,alt çenede ise dört veya altı implantla üzerlerine 12 şer üye  diş yaparak bütün dişleri yerine koymuş oluruz. Kemik yoğunluğunun yeterli olduğu zamanlarda bütün dişleri implant yaptırmak çok kolay bir tedavi yöntemidir.

Bir seansta tek çene diğer seansta diğer çene olmak üzere iki seansta hastalarımız implantları takıldıktan sonra üzerlerine geçici dişler yapılarak sosyal yaşantılarına devam etmektedir .İmplantların kemiğe kaynamasından sonraki süreçte (yani bu süreç 2,3ay sürer )hastalar bu geçici dişleri kullanırlar. Geçici dişlerle dikkat etmesi gereken şeyler ise yumuşak gıdalar tüketmektir  ayrıca hastanın Bruksizm dediğimiz diş sıkma gibi bir parafonksiyonu varsa bunu mutlaka hekimine bildirmesi gerekir .implantların kemikle kaynama süresi (osseintegrasyon  )geçtikten sonra hastaların normal estetik dişlerin yapımına başlanır.

Estetik dişlerin yapımı bir hafta veya on gün sürmektedir ,estetik dişler yapılırken çok hassas davranılmalı ve hastanın daha önceden kaybettiği dikey boyutu yerine getirilerek hem hastanın fonksiyonu hem de estetiği tam olarak sağlanması gerekmektedir . Bütün dişleri implant yaptırmak korkulacak bir işlem değildir ,hastalar  İmplant teknolojisinin gelişmesi ile bu süreci çok konforlu geçirmektedir.

Sadece hastalarımızdan beklentilerimiz eğer dişlerin de ağrı ,sızlama ,apse ,fazla diş hassasiyeti veya diş  eti kanaması gibi olan durumlarda korkmadan hekimine gidip en erken zamanda tedaviye başlamasıdır çünkü diş hekimliğinde ne kadar erken tedaviye karar verilirse maliyet ve zaman açısından hasta büyük bir avantaj sağlar zaman geçtikçe diş kaybı veya kemik kaybı artacağı için hem zaman hem de maliyet olarak hastaya daha fazla yük bilmektedir.

Benzer Blog Yazıları0212 231 32 92


0533 950 60 95


Konum