Diş İmplant


Bir Günde İmplant | Prof. Dr. Ömer Kutay

Diş İmplant

Diş implant tedavisi diş hekimliğinde devrim olarak kabul edilmektedir. Bu tedavi diş hekimliği tarihi boyunca gerçek dişe en yakın tedavi şekli olarak kabul edilmektedir. İmplant tedavisi günümüzde dişsizlikde en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinin başında yer almaktadır. Diş implant konusunda merak edilen hususların başında implant nasıl yapılır sorusu gelmektedir. Diş hekimi fobisi olan insanların tedavi süreci hakkında acı  duyulur mu, kolay yapılır mı gibi soruları bu alanda en çok merak edilenlerin başında gelmektedir. İmplant tedavisi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Çene kemiğine eklenen diş kökü üzerine yerleştirilen diş kişilerin ağız yapılarına göre tedavi süreçlerini etkileyebilmektedir.

Diş İmplant nasıl yapılır?

Diş İmplant, genel olarak dört farklı şekilde uygulanabilir. İlk yöntemde, diş çekilir ve oluşan boşluğa implant hemen yerleştirilir. Bu hasta ve doktor için en rahat ve en pratik yöntemdir. Dikiş ve cerrahi müdahele gerektirmez, hemen hiç acı vermez. İkinci yöntem ise kapalı tekniktir. Bu yöntemde filep açılmadan (hastanın implant uygulanacak dokusunu kesmeden) lazer kullanılır ve bir oyuk oluşturulur. İmplant bu oyuğa yerleştirilir. Konforlu, ağrısız ve tek aşamalı bir işlemdir, oldukça kısa sürer. Üçüncü yöntem mini implantlar için söz konusudur. Bu yöntemde, mukoza üzerinden direk implant uygulaması yapılır. Dördüncü yöntem ise halk arasında en çok bilinen klasik cerrahi yöntemdir.

Diş implant fiyatları

tedavi fiyatları en çok merak edilen konuların başında yer almaktadır. İmplant tedavisi hakkında araştırma yapan ve bilgi toplayan hastalar için şu tavsiye mutlaka yapılmalıdır ki, bu tedavi mutlaka muayene olarak alınmalıdır. Çünkü süreç kişinin ağız yapısı ve çene kemiği durumuna göre farklılık gösterebilmektedir. Bir günde implant yapılacağı gibi aylarca süren bir tedavi de gerekebilir. Bu durumda implant fiyatlarının kişiden kişiye farklılık göstermesi normal olarak karşılanmaktadır. fiyat araştırması yapanları mutlaka önce muayene olmaları ve sonra fiyat almaları gerekmektedir.

Benzer Yazılar

Prof. Dr. Ömer Kutay

Site içeriğinde bulunan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Söz konusu bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Copyright © 2020 OMERKUTAY.COM

Seolu Web Tasarım