Diş Temizletmek için 5 Neden


1-Ağız Kanserini Engellemek İçin

Amerika’da istatistiklere göre her gün, her saatte bir kişi ağız kanserine yakalanıyor. Diş hekimine diş temizliği için gittiğiniz zaman ayrıca ağız kanseri olup olmadığınızı da kontrolü yapılmış olur. Ağız kanseri erken teşhis ediliğinde tedavisi mümkün bir hastalıktır.

2-Dişeti Hastalıklarını Engellemek İçin

Diş kayıplarının en önemli sebeplerinden biri dişetinizdeki iltihaplanma ve dişi tutan kemik dokunun bu yüzden kaybıdır. Erken teşhis edilen dişeti hastalığı tedavi edilebilir. Eğer tedavi edilmez ise daha da ciddi sonuçların ortaya çıkacağı aşamalara gelinir. Düzenli dişhekimi kontrolleri ve diş temizliği, günde iki kez diş fırçalama ve dişipi kullanımı dişeti hastalıklarını önlemenin en önemli yollarındandır.

3-Dişlerinizi Korumak İçin

Yerişkinlerde diş kaybının en önemli nedenlerinden biri dişeti hastalıkları olduğu için, düzenli diş hekimi kontrollerindeki diş temizliği ve bunun yanında diş fırçalama, dişipi kullanımı ağzınızda dişlerinizi korumanın en iyi yöntemleridir. Ne kadar dişiniz olursa o kadar iyi çiğnersiniz ve bu da sağılığınızı olumlu etkiler.

4-Sorunların Erken Teşhisi İçin

Diş hekiminiz düzenli kontrollere gittiğiniz ve diş temizliği yaptırdığınız zaman dişleriniz veya dişetlerinizle ilgili sorunları erkenden teşhis edebilir. Çürüklerin, eskimiş dolguların, dişeti hastalıklarının erken dönemde tedaviler kolaydır. Eğer bu sorunlar erken tedavi edilmezse kanal tedavisi, dişeti ameliyatı, diş çekimi gibi istenmeyen sonuçlar doğabilir.

5-Kötü Ağız Kokusunu Engellemek İçin

Araştırmalar sürekli kötü ağız kokusuna sahip olan insanların %85’inin diş ve ağız sağlığı sorunu olanlar olduğunu göstermektedir. İyi ağız hijyeni ağız kokusunu engellemenin en önemli yoludur. Bu yol da düzenli dişhekimi kontrolleri ve diş temizliğinden geçer.

Gülüş Tasarımı hakkında bilgi almak için Tıklayınız...

Sağlıklı günler.

Benzer Yazılar

Prof. Dr. Ömer Kutay

Site içeriğinde bulunan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Söz konusu bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Copyright © 2020 OMERKUTAY.COM

Web Tasarım RGB Creative