0212 231 32 92

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

0533 950 60 95

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

Adres Bilgileri

Valikonağı Cad. Mim Kemal Apt. No:72 D:1 Nişantaşı İstanbul

EN

TR

İmplant Dişin Avantajları Nelerdir?


İmplant Dişin Avantajları Nelerdir?
31.07.2017
8102

İmplant Dişin Avantajları Nelerdir?

İmplant Dişin Avantajları Nelerdir? Eksik bir dişi ya da dişleri olan hastalar için en sağlıklı ve güvenilir tedavilerden biri olan implant tedavisinin, geleneksel yöntemlere kıyasla avantajları oldukça fazladır.

Çevre dişlere zarar vermez

İmplant dişin yapımında, doğal ve sağlıklı dişlerimizin bu süreçte hiçbir zarar görmüyor olması implant tedavisinin önemli avantajlarının başında gelir. İmplant tedavisinde diğer köprü ya da kuron tedavilerinde olduğu gibi, yan dişlerden destek almaya gerek yoktur.

Böylelikle çevre dişlerin, yumuşak doku ya da kemiğin dolaylı ya da direkt olarak zarar görmesi engellenmiş olur. Bu da hem çevre dişlerin hem de implant dişin uzun ömürlü olmasına yardımcı olur.

Uzun ömürlü, estetik bir çözümdür

Kaybedilen dişlerin yerine yenisini koymanın en sağlam yollarından biri olan implant dişlerin en büyük faydalarından biri de uzun ömürlü olmalarıdır.

Bir kez yaptırdığınız ve bakımına, temizliğine özen gösterdiğiniz implant dişinizi, ömür boyu sağlıkla kullanmanız mümkündür. Bunun dışında implant dişler doğal dişlerimize en yakın görüntüye sahip, son derece estetik bir çözüm sunar.

Komşu dişlere ve diş etine de zarar vermediklerinden ağız sağlığımızı en iyi şekilde koruyarak, diğer dişlerimize en estetik biçimde uyum sağlarlar.

Bakımı, temizliği kolaydır

İmplant dişler, protez dişlere kıyasla çok daha kullanışlıdırlar. Hareketli protezlerin altarında kimi zaman yemek artıkları birikebildiğinden, temizliklerini ve hijyenlerini sağlamak çok daha zordur. İmplant dişimizin temizliğini ise tıpkı doğal dişlerimiz gibi en doğru şekilde fırçalayarak kolayca sağlayabiliriz.

Ağız kokusu oluşturmaz

İmplant tedavisinin bir başka avantajı, alternatif tedavilerde kimi zaman ağız kokusunun önüne geçilemiyor olmasıdır. İmplant dişler ise yapı olarak doğal dişlerimize tam olarak uyum gösterir, ağız sağlığına ve hijyenine dikkat ettiğimiz sürece ağız kokusu gibi bir sorun oluşturmazlar.

Sağlıklı ve özgüvenli bir hayat

Doğal dişimizin görevlerini en iyi şekilde yerine getiren implant dişler, bir kez yapıldıktan sonra ömür boyu bizimle kalarak yaşam kalitemize birçok yönden katkıda bulunurlar. Eksik dişin yeri artık en sağlam şekilde doldurulmuş olduğundan, istediğimiz şeyi rahatça yeme, daha iyi çiğneme ve böylelikle daha iyi sindirme şansı sunar.

Diğer alternatif tedavilere göre çok daha doğal ve estetik bir görünüşe sahip olan implant dişler, aynı zamanda dişlerimizin estetik görüşünü de en iyi şekilde tamamladığından özgüvenimize de katkıda bulunurlar.

Kısacası estetik, uzun ömürlü, sağlam ve sağlıklı bir tedavi yöntemi olan implant dişlerin avantajları oldukça fazladır. Sağlıklı günler.

Benzer Blog Yazıları0212 231 32 92


0533 950 60 95


Konum