0212 231 32 92

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

0533 950 60 95

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

Adres Bilgileri

Valikonağı Cad. Mim Kemal Apt. No:72 D:1 Nişantaşı İstanbul

EN

TR

İmplant fiyatları


İmplant fiyatları
29.03.2022
4448

İmplant fiyatları günümüzde dişsizlik problemi yaşayan hastalar arasında en çok aranan ve araştırılan kelimeler arasındadır. Bunun nedenlerinin de halk arasında implant diş tedavisinin pahalı bir tedavi olarak yorumlanması gelmektedir. İmplant diş tedavisinde fiyatların önemi mutlaka değerlendirilmelidir fakat fiyat kadar önemli olan başka hususları da göz ardı etmemek gerekmektedir.

İmplant diş tedavisi olmak isteyen kişiler fiyatlar kadar implant konusunda da araştırma yapmadıkları takdirde tedaviye fiyata göre karar vermiş olmaktadırlar. Bu da uzun vadede kendilerine başka sorunlar çıkartabilmektedir.

İmplantı yapacak olan diş hekimi, kullanılacak implantın özellikleri marka ve hammaddesi gibi unsurlar ömür boyu hasta için öenmli olan kriterlerin başında gelmektedir. O yüzden bunlarında detaylı araştırılmasını tavsiye ediyoruz.

İmplant tedavisinde nelere dikkat edilmelidir.

İmplant diş ihtiyacı olan hastaların tedaviye karar verdikten sonra mutlaka tedavi ve tedaviyi yapacak hekim konusunda detaylı bilgi almaası çok önemlidir. İmplantın markası kadar implantın çene kemiğine yerleştirilmesi de çok önemlidir. 

Tedavi safhaları ve hastanın ağız yapısına uygun olup olmaması da çok öenmli bir diğer unsurdur. Çene kemiğinin yapısı, implant yerleşimine uygun olup olmaması, ne süredir dişsizlik durumu olduğu gibi konular mutlaka tedavi öncesi belirlenmelidir.

İmplant diş tedavisi fiyatlarını etkileyen unsurlar nelerdir?

İmplant diş tedavisi fiyatları hesaplanırken dikkat edilmesi gereken maddeler aşağıdaki gibidir.

  • Diş hekiminin tecrübesi
  • Diş kemiğinin uygunluğu
  • Kullanılacak implantın markası

Bu üç madde bir araya geldiğinde implant fiyatları daha doğru hesaplanabilir ve karşılaştırma yapılabilir. Sonuçta implant tedavisi ömür boyu kullanılabilen bir tedavi yöntemidir. Bu tedavide doğabilecek uyumsuzluklar ömür boyu hastayı sorunlarla yaşamaya mecbur bırakabilir. 

İmplant diş tedavisi pahalı mıdır?

Bugün implant diş tedavisindeki en pahalı olan şey kesinlikle fiyatları değildir. En pahalı olan şey geç kalma ve ihmaldir. Tedaviye geç kalındığı taktirde implant diş tedavisinin toplam maliyeti artmaktadır.

Bu tedavinin pahalı olup olmadığını söylemek çok doğru olmayabilir. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi bu tedavi şekli hastadan hastaya farklılıklar gösterebilmektedir. Tavsiyemiz fiyat araştırmasına girmeden önce mutlaka bir diş hekimine görünüp muayene olmak ve bu muayene sonucunda fiyat araştırmasına girmektir.

Ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları0212 231 32 92


0533 950 60 95


Konum