0212 231 32 92

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

0533 950 60 95

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

Adres Bilgileri

Valikonağı Cad. Mim Kemal Apt. No:72 D:1 Nişantaşı İstanbul

EN

TR

İmplant Muayenesinde Neler Yapılır?


İmplant Muayenesinde Neler Yapılır?
01.12.2015
5494

İmplant Muayenesinde Neler Yapılır?

Hasta muayene sırasında ameliyata uygun bir hasta olup olmadığını ortaya çıkarmak için implantları yerleştirecek üzerinin protezini yapacak ve daha sonraki periyodik dişeti bakımını üstlenecek uzman hekimlerin sizi muayene etmesi en doğru yöntemdir.  Bu muayene sırasında sizden genel sağlık durumunuz hakkında bilgi alınacak ve gerekli görülürse bir takım tahliller ve raporlar istenecek.

Bu aşama da ayrıca çeşitli röntgen incelemeleri ve ağzınızın modellerinin elde edilmesi gerekebilecektir. Bu yüzden ameliyatınıza ön hazırlık olarak düşünebilirsiniz. Bu sayede sizin sağlığınızı güvence altına alırlar ve oluşabilecek problemleri en aza indirirler. Bu aşamada ayrıca bir de röntgen incelemeleri ve ağzınıza imptalin uygun olması için ağız ve çene yapınızın modelini alacaklardır.

Bu işlemlerin tamamı sizin sağlık durumunuzu doktorunuzun düşündüğü içindir bu sebepten dolayı doktorunuzu herhangi bir zorluk çıkarmadan her istediğini yerine getirmekte fayda vardır.

İmplant fiyatları ucuz bir tanesi olmazsa diğerini takar gibi bir düşünceye asla kapılmamak gerekmektedir.  

Bütün İmplantlar Başarılı Mıdır? İmplant yerleştirme kararına varırken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır. Bunlardan öncelikli olanı hastanın sağlıklı olması sakin olması ve stres yapmaması gerekmektedir. Mesela hasta kontrol edilmeyen şeker hastası ise yarı iyileşme komplikasyonu oluşturabilir.

Bu hastalık implantların yerleştirilmesi bittikten sonra gelişirse dahi implantların gelecekteki durumları hakkında problem oluşturabilir.

Ayrıca hasta sürekli muayene edilmeli ve sürekli olarak kontrol altında tutulmalıdır. Bu gibi hastalar için ayrıca özen gösterilmeli ve dikkat edilmelidir. Diş hekimi implantları özenle ve dikkatlice takmaz ise veya takıldıktan sonra hasta dikkatsiz davranır ve özen göstermez ise sıkıntı olabilir.

İmplant fiyatları 2016 fiyatları ucuz olduğu için tekrar takmak mümkündür fakat bunların hiç birine gerek kalmaması hasta açısından daha iyi bir durumdur.

Benzer Blog Yazıları0212 231 32 92


0533 950 60 95


Konum