0212 231 32 92

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

0533 950 60 95

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

Adres Bilgileri

Valikonağı Cad. Mim Kemal Apt. No:72 D:1 Nişantaşı İstanbul

EN

TR

İmplant Nerede Yaptırılır?


İmplant Nerede Yaptırılır?
31.07.2017
7366

İmplant Nerede Yaptırılır?

İmplant Nerede Yaptırılır? Eskiden olduğu gibi zor yapılan ve zor ulaşılan bir tedavi yöntemi olmaktan çıkmış ve neredeyse her şehirde, her kurumda yapılabilecek kadar yaygınlaşmıştır. Bu yayılmada, yapımında kullanılan tekniklerin basit ve modern hale gelmesi de elbette etkilidir.

Günümüzde, küçük kliniklerden büyük hastanelere, devlet diş hastanelerinden üniversite hastanelerine kadar her şehirde ve her kurumda implant tedavisi uygulanabilmektedir. Yine de büyük şehirler implant tedavisi için daha uygundur.

Zira yapan yer sayısı fazla olacaktır ve bu da daha çok seçenek anlamına gelmektedir. Kabul etmek gerekir ki, giderek düşse de fiyatlar implant tedavileri için halen yüksektir ve daha çok seçenek, daha uygun fiyatlar anlamına da gelmektedir. Küçük Anadolu şehirlerinde ise bu şans yoktur. Yine, uzman diş hekimi sayısı da büyük şehirlerde daha fazladır.

Ancak her zaman olduğu gibi bu konuda da, yani implant işleminin yapılacağı yer konusunda diş hekiminizin kararı belirleyici olacaktır. Zira her hastane veya kurumda takılan implant çeşidi ve markası birbirinden farklıdır. Ne tür implant’a ihtiyacınız olduğunu belirleyecek kişi de diş hekiminizdir.

Diş hekiminin yaptığı tespitten sonra, o tespite uygun olan diş hekimi ve/veya kurum aramanız gerekmektedir. A tipi implant’a ihtiyacınız varsa ve o implant’ı sadece iki hastane takıyorsa, doğal olarak yapacağınız seçim bundan etkilenecektir. Kaldı ki implant için hastaneye ihtiyacınız olmadığı da ortaya çıkabilir.

Zira bazı implant türleri diş çekiminden hemen sonra yapılabilmektedir. Yani ihtiyacınız o yönde ise, implant’ınız basit bir dişçi muayenehanesinde dakikalar içinde takılabilir. Sağlıkla ilgili her konu gibi, implant da kişisel ihtiyaçların önem taşıdığı bir konudur. Kişisel ihtiyacınızı da diş hekimi belirler. İmplant Nerede Yaptırılır?

İmplant ücretlerinin SGK tarafından karşılanmadığını unutmamak gerekir. SGK, implant karşılamak için çok sayıda bürokratik işlem ve implant dışında bir tedavi yönteminin mümkün olmadığına dair Heyet raporu istemektedir. Bu rapor da ancak fiziki deformasyona maruz kalmış kişilere verilen bir belgedir.

Bu nedenle sonradan pişman olmamak, önceden tedavinin maliyetini öğrenmeniz büyük önem taşımaktadır.

İmplant, pahalıya mal olabilen bir tedavidir.

İmplant hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz. Sağlıklı günler.

Benzer Blog Yazıları0212 231 32 92


0533 950 60 95


Konum