0212 231 32 92

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

0533 950 60 95

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

Adres Bilgileri

Valikonağı Cad. Mim Kemal Apt. No:72 D:1 Nişantaşı İstanbul

EN

TR

Diş Beyazlatma


Beyaz dişlerle gülmek hepimizin istediği ve lazerle yapıldığında bir seans süren kolay bir işlemdir. Temiz bir ağız ve sağlıklı gülüş için önce dişler temizlenir ve ardından lazerle diş beyazlatma yapılır. Beyazlatma koltukta 45 dakika kadar süren estetik bir işlemdir ve hiçbir zararı yoktur.

Genel olarak bir günde diş beyazlatma yapılması için dişlerin lekeli ve renginin çok koyu olmaması gerekmektedir. Dişlerin renginin kişiler arasında farklı olması nedeniyle bazen beyazlatma 2-3 seans da sürebilmektedir. Lazerle beyazlatma yapıldıktan sonra dişlerin renginin kalıcı olarak beyaz kalması mümkündür.

Kalıcı diş beyazlığı için çok miktarda kahve, çay, kola ve sigara tüketimi renklenmeye sebep olduğundan tavsiye edilmez.

Diş Beyazlatma

Dişler neden sarı ve koyu renkte olur?


Dişlerin içindeki protein tabakasının yoğunluğuna bağlı olarak dişlerin rengi kişiler arasında farklılık gösterir. Sonradan olan renk değişikliklerinde ise en sık rastlanan durum, yaş ilerledikçe dişlerin renginin koyulaşmasıdır. Dişleri boyayan maddelerin (kahve, çay, kola, sigara vb.) tüketimi, dişe gelen darbeler, eski protezler, kaplamalar ve dolgular da renk değişimine sebep olabilir. Dişlerin gelişimi süresince antibiyotik kullanmak (tetrasiklin gibi) veya aşırı flor tüketimi de dişlerde koyu renklenmelere yol açarlar.

Beyazlatma işlemi ne zaman ve kimlere uygulanabilir?

Dişlerinizin renk tonu koyu ise, sarı, gri ve kahve tonları varsa veya üzerinde lekeler bulunuyorsa yapılan muayene ve teşhis ile dişlerin beyazlatmaya uygun olup olmadıkları belirlenir. Dişlerin beyazlatılma işlemi sağlıklı bir ağızda sorunsuzdur. Daha beyaz ve doğal gülümseme için güvenli bir çözümdür.

Diş

Diş Beyazlatma Güvenli midir?


Dişlerin beyazlatılması güvenli midir?

Evet! Yapılan araştırmalara göre, dişlerin beyazlatılması kontrol altında yapılırsa son derece etkin ve güvenlidir. Dişlerin rengi 6 tona kadar açılabilir. Dişler ve dişetlerinde zararlı bir etki görülmez. Bazen dişlerde hafif soğuk, sıcak hassasiyeti olabilir ancak bu durum tedavinin aralıklı yapılması veya bırakılmasıyla tamamen düzelir.

Uygulama süresi ne kadardır?

Genelde, ilk uygulamada dişlerde beyazlama başlar. Ancak, ideal görüntüye ulaşmak için, uygulama evde yapılıyorsa 10 – 14 gün, muaynehanede yapılıyorsa en az 4-5 seans devam edilmesi gerekir.

Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?


Beyazlatma dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Şu anda bilinen iki değişik beyazlatma yöntemi vardır. İlk yöntem hastanın kendi başına uygulayabileceği bir yöntemdir, aşamaları şöyledir

  • Hekimin ağızdan ölçü alıp, dişlerinizin üzerine takabileceğiniz ince lastik kalıpları hazırlatması
  • Hastanın kendisi için hazırlanmış özel kalıbın içerisine ilaç yerleştirerek bu kalıbı beyazlatılacak dişlerin üstüne günde en az 30-45 dakika takması,
  • Tedavinin ortalama 1-2 hafta içinde sonlandırılması.

İkinci yöntem ise klinikte bir hekim tarafından yapılan beyazlatmadır ki aşağıdaki şekilde uygulanır

  • Ağartıcı ilaç bu işlem hakkında deneyimi olan bir hekim tarafından diş üzerine yerleştirilir.
  • İlgili dişin üzerine lazer veya ultraviole ışık kaynağı belli bir süre tutulur.
  • İşlem bittiğinde sonuç hemen gözlenir. Bu iki yöntemden evde uygulanan daha etkin olmasına rağmen tercih, renklenmenin derecesine, tedavinin ne kadar çabuk sonlandırılmak istendiğine ve hekimin görüşüne bağlıdır.

Dişler beyazladıktan sonra eski haline döner mi?


Dişler eski rengine dönmez ve her zaman için eskisinden daha beyaz olacaktır. Ancak, hastaların alışkanlık ve ağız bakımına bağlı olarak bazen bir yıl sonra 1 veya 2 kez kullanılan bir pekiştirme tedavisi gerekebilir.

Sürekli kahve, sigara, kırmızı şarap gibi alışkanlıklar da dişlerin beyazlığını kaybetmesine neden olabilir. Bu tarz alışkanlıklar dişlerin normalden daha hızlı bir şekilde beyazlıklarını kaybetmelerine neden olmaktadır. Bu da özellikle çay, kahve, şarap gibi içeceklerin tüketiminden sonra hemen diş fırçalamayı gerektirmektedir.

Pırıl pırıl bir gülüş

Pırıl pırıl bir gülüş ve bembeyaz dişlere sahip olmayı hangimiz istemeyiz ki? Hayal ettiğimiz parlaklıktaki gülümsemeye sahip olmak içinse yapılabilecek 2 şey var:

  • Diş beyazlatıcı yöntemleri evde denemek
  • Profesyonel bir diş beyazlatma operasyonu için diş hekimine başvurmak.
beyazlatma

0212 231 32 92


0533 950 60 95


Konum