0212 231 32 92

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

0533 950 60 95

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

Adres Bilgileri

Valikonağı Cad. Mim Kemal Apt. No:72 D:1 Nişantaşı İstanbul

EN

TR

Her implant markasına güvenilir mi?


Her implant markasına güvenilir mi?
11.04.2023
2927

Her implant markasına güvenilir mi?

Her implant markasına güvenebilir miyiz sorusunu şöyle açabiliriz. Dünyada büyük implant markaları bundan on sene önce bilinen beş büyük implant markası vardı şimdi ise yaklaşık yirmi tane implant markası var. Bu implant markaları uluslararası bütün dünyaya implant satan markalardır.

Bunların yanında uzak doğudan bildiğiniz gibi Kore'den Çin'den üretilen implantlarda dünyaya yayılmaya başladı. Amerika'da yakşalık elli adet implant firması bulunmaktadır. Dünyanın diğer yerlerinde de implant firmaları bulunmaktadır. Bugün tüm implant firmalarının sayısının beşyüzelli den fazla olduğunu biliyoruz. Bu implantların üzerinde bir takım belgeler var.

Bunlar bir takım onay belgeleridir. Fabrikasyon olduğunu bildiğimiz halde onay belgesini almış olan implantlar kemik içerisine entegre olur ve başarılıdır. Ama konu bu değildir. Konumuz implantlara güven, bugün biliyoruz ki bütün implantlar kemikle entegre olur ve kaynaşır. Bu ister Alman malı olsun, ister Amerikan malı olsun, ister Japon malı olsun bu konuda çok yüksek bir uzay teknolojisi gerektirmiyor implantların yapımı. Ama implantların geri kalan ufak tefek parçaları var protez yapımında kullanılan, bu parçaların temini, hızlı bir şekilde hekime ulaştırılması yani destek ve lojistik kısmı son derece önemlidir.

Diyelimki çok uzak bir ülkeden bir implant distribütörü var, implant satışı yapıyor, elinde bir parça eksik hekiminde buna ihtiyacı var. Bu parçanın yurtdışından getirilmesi bir hafta bazen onbeş gün sürüyor. Büyük firmalarda bunlar daha nadiren oluyor. Tabi gönül ister ki yerli firmalarda bu konuda gelişsin, şu an için bir tek yerli firma biliyoruz gelişmiş olan diğer firmalar ürünlerini geliştirmeye çalışıyor. Bu konuda çok yüksek bir teknoloji gerekmiyor. Ama bir devamlılığa ihtiyaç duyulmaktadır.

Arkasında kurumsal bir yapının olması gerekmektedir. Bu açıdan baktığınızda gözler uzun yıllardır ortopedi alanında uzun yıllardır protez üretmiş firmalara dönüp baktığımızda bu firmalar diş implantı üretip parçalarını sunuyorlar. Sonuçta bu implantların böyle büyük firmalar tarafından desteklenmesi ürünün kesintiye uğramamasına destek oluyor.

Benzer Blog Yazıları0212 231 32 92


0533 950 60 95


Konum