0212 231 32 92

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

0533 950 60 95

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

Adres Bilgileri

Valikonağı Cad. Mim Kemal Apt. No:72 D:1 Nişantaşı İstanbul

EN

TR

Diş İmplantı Kimlere Uygulanır


Diş İmplantı Kimlere Uygulanır
26.01.2022
2503

Diş implantları eksik ya da zarar görmüş dişlerin yerine yeni bir diş sahibi olmak için en iyi yollardan biridir. Hastalar tek bir diş, birkaç diş ya da tüm dişlerini birden implant tedavisiyle yenileyebilir. Çene kemiğine cerrahi bir operasyon ile yerleştirilen diş implantları, hem görünüş hem de kullanım bakımından doğal dişlerimiz gibi görev yaparlar. Hastalar tarafından sorunsuzca kullanıldıkları ve estetik görünümleri nedeniyle de büyük özgüven sağlarlar. (Not to mention, dental implants give patients the ability to eat and speak effectively. If you are considering the dental implant procedure, please read on to find out if you could be a good candidate.)

İmplant için uygun yaştakiler

Diş implantları eksik dişleri yerine kalıcı bir çözümle yeni bir diş yaptırmak isteyen herkese uygulanabilir. Ancak kemik gelişimi henüz tamamlanmamış olabileceğinden küçük yaştaki hastalarda (genel olarak 18 yaş altı) ve yaşı çok ilerlemiş yaşlılarda tedavi uygulanmaz.

Yeterli kemik genişliğine sahip olanlar

Diş implantları yeterince sağlam ve kalıcı olarak yapılabilmesi için eksik dişin olduğu bölgede yeterli kemik genişliğine ihtiyaç duyarlar. Diş doktorunuzun tedaviye başlarken yapacağı ilk kontrollerden biri, kemik genişliğinizin yeterli miktarda olup olmadığıdır. Eğer kemik genişliği yeterli değilse, graftlama denilen yöntemle diş implantının uygulanacağı bölge genişletilerek tedaviye hazır hale getirilir.

Genel sağlık durumu yerinde olanlar

Diş eti hastalığı, yüksek tansiyon, diyabet gibi hastalıkları olanlar, kontrol altında tutuldukları sürece kimi durumlarda implant için uygun adaylar olabilirler. Yine de önemli hastalıkları olanlar, özellikle de bağışıklık sistemiyle bağlantılı rahatsızlıkları bulunanlar diş doktoruna durumlarını mutlaka bildirmeliler.

Protez yerine implant yaptırmak isteyenler

Damak protezini rahat kullanamayan kişilere de diş implantı uygulanabilir. Damak protezini sıkı sıkı tutan, hareketli bağlantıları ancak istendiğinde hasta tarafından çıkartılabilen protezin çok daha rahat kullanılabilmesini sağlar.

İmplant tedavisi için risk oluşturabilecek durumlar nelerdir?
  •      Kontrol altında olmayan şeker hastaları
  •      Kan pıhtılaşması bozukluğu olan hastalar
  •      Uzun yıllar kortizon almış ve hala almaya devam eden hastalar
  •      Çene kemiği henüz tam olarak gelişmemiş olduğundan 18 yaşından küçükler
  •      Bağışıklık sistemini etkileyen steroid türü ilaç kullananlar
  •      Ciddi kemik hastalıkları olanlar
  •      Baş ya da boyun bölgesinden yüksek doz radyasyon tedavisi görmüş hastalar
  •      Aşırı sigara ve alkol kullanan bireyler
  •      Hamileler
  •      Ciddi boyutlarda tansiyon, kalp ve şeker hastalıkları olanlar

Benzer Blog Yazıları0212 231 32 92


0533 950 60 95


Konum