0212 231 32 92

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

0533 950 60 95

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

Adres Bilgileri

Valikonağı Cad. Mim Kemal Apt. No:72 D:1 Nişantaşı İstanbul

EN

TR

Implant Diş Tedavisi Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?


Implant Diş Tedavisi Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?
01.08.2017
9955

Implant Diş Tedavisi Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?

Implant Diş Tedavisi Ağrılı Bir Uygulama Mıdır? Eksik dişler kişiyi rahatsız edebilir . 1 diş 2 ya da 3 diş eksik olabilir. Bunları kişi tamamlatmak isteyebilir. İmplantlarla ilgili ilk akla gelen ağrılı yöntem diye herkes biliyor. Bu doğru mudur?

İlk olarak bu duruma psikolojik kısımdan başlayalım. Bir çok hastaları bize getirmekten geciktiren faktör korku faktörü. Tıp doktorları biz diş hekimliğinde bizim implantla ilgili yaptığımız operasyonlar tıpta minör cerrahi yani küçük cerrahi işlemler olarak geçer. Bazen çok basit operasyonlarla implantı yerleştirebiliyoruz .

Bunlar hastanın durumlarıyla ilgili implant dediğimiz şey esasında basit bir vida. Basit bir vidanın görünüşü açısından korkutucu bir hali de var tabi ki ama bunun teknolojik olarak yüzeyine mikroskopla baktığımızda özelliği mikroskobik olarak  2 mikron derinliğinde çukurcukların teknolojik olarak oluşturulmasıdır ve de implantın baş kısmının bağlanmasındaki teknolojik gelişmeler implantların arasındaki farkı bunlar yaratıyor.

Peki bu videolar neyden yapılmıştır? Tamamen titanium.. Saf titanium.

Implant Diş Tedavisi Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?

Vücut ile uyumlu mudur? Kesinlikle uyumlu zaten onun için titanium keşfedilmiştir. Branemark bundan 30 seneden önce bir tavşanın bacağına bir titanyum plaka bağlıyor. 6 ay sonra sökemiyor ve sökemeyince diyor ki titanyum vücudla kaynaştı.

O titanyum orda geniş yüzey teknolojisine uygun titanyumla değildi o zamanlar. Böylece implantlar bugüne çağdaş hale geldi. Eskiden başarı oranı %50 idi aşağı yukarı. Implant Diş Tedavisi Ağrılı Bir Uygulama Mıdır? Her iki implantın bir tanesini kaybediyordu. Bugün başarı oranı %98 hatta vakayı çok iyi planlarsanız &100 başarıya ulaşabiliyorsunuz.

Planlamadan bahsederken kemiğin durumuna çok dikkat edilmelidir. Gecikme nedir ve neden kaynakanır? Gecikme dediğimiz dişler çekildikten sonra çene kemiğinin doğal olarak görevini kaybettği için erir. Dişi çektiğiniz zaman bir görevi kalmayacağı için erimeye başlar.

Implant Diş Tedavisi Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?

Erime ön taraftan arka kısma doğru olduğu için estetik olarak dezavantajı olan ağız ve burun bölgesi çöker geriye doğru.

Bunu önlemek için kemiğin kaybolmaması için dişler çekildikten hemen sonra bu bölgelerin implantla desteklenmesini tavsiye ediyoruz. Bu ister 1 tane implant olsun. Bir diş çekimi sonucunda bile o bölgede 6 hafta içerisinde 1.5 mm kemik genişliği kaydedebiliyoruz. Bu da bizim için oldukça dramatik bir sonuç. İmplant operasyonları çene kemiği erimemiş hastada ya da hemen dişi çekilmiş hastada erken dönemde yapılırken çok sorunsuz hastalarımızın memnuniyet oranları çok yüksek.

Ana diş gibi,sonuçtaki estetik durumda çok memnun edici hale geliyor.

Benzer Blog Yazıları0212 231 32 92


0533 950 60 95


Konum