0212 231 32 92

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

0533 950 60 95

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

Adres Bilgileri

Valikonağı Cad. Mim Kemal Apt. No:72 D:1 Nişantaşı İstanbul

EN

TR

Diş Beyazlatma Nedir


Diş Beyazlatma Nedir
26.01.2022
2662

Pırıl pırıl bir gülüş ve bembeyaz dişlere sahip olmayı hangimiz istemeyiz ki? Hayal ettiğimiz parlaklıktaki gülümsemeye sahip olmak içinse yapılabilecek 2 şey var:

  • Diş beyazlatıcı yöntemleri evde denemek
  • Profesyonel bir diş beyazlatma operasyonu için diş hekimine başvurmak.

Her iki seçenekte de kullanılması gereken malzemeler peroxide bazlı beyazlatıcılar olacaktır. Her iki seçeneğin de kendi içlerinde avantajları ve dezavantajları vardır ancak diş beyazlatma yöntemlerini evde kendi başınıza denemeden önce, yine de diş hekiminize danışmanızda fayda olduğunu hatırlatırız. Diş kliniğinde diş beyazlatmanın ilk avantajı hemen ve daha etkili sonuç almaktır. Diş hekimlerinin uyguladığı yöntemler elbette ki evde denenecek yöntemlerden daha güçlü olacaktır. Ayrıca işlemin etkisini artırmak için diş kliniğinde kimi zaman ışık ve sıcaklık gibi faktörlerden de yardım alınmaktadır.

Diş beyazlatma nedir?

Birkaç kez diş kliniğine uğrayıp, yarım saat ile bir saat arasında değişen süreler içerisinde alınacak sonuçlar 3 tondan 8 tona kadar daha beyaz bir renge kavuşan dişlerdir. Dişlerinizi beyazlatmak için evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler de vardır. Bunun için öncelikle bir diş beyazlatma jeline ve bu yöntemi uygulamanız için gereken bir kaba ihtiyacınız olacaktır, eczanelerde bu kaplardan bulabilirsiniz. Ancak hem diş beyazlatma jelini hem de uygulanacak kabı almadan önce diş doktorunuza danışmanız en doğrusudur. Her iki yöntemin de etkin sonuç verebilmesi için asıl önemli olan, dişlerinizin neden beyazlatılmaya ihtiyaç duyduğudur. Eğer sigara, çay ve kahve tüketimi gibi nedenlerden kaynaklanan diş sarılığınız varsa, beyazlatma bir süre sonra etkisini yitirebilir. Ya da dişinizin doğal pigmentlerinden kaynaklanan gri tonlarda bir rengi varsa bu durumda da beyazlatmada çok radikal sonuçlar beklememek gerekir. Her koşulda diş beyazlatmanın ne derece sonuç vereceği hiçbir zaman kesin değildir. Diş beyazlatma kimi zaman dişlerde geçici olarak hassasiyete yol açabilir ya da zaten hassas yapıda dişleriniz varsa bir süre rahatsızlık yaşamanıza neden olabilir. Evde kullanılan beyazlatma jelleri kimi zaman doğru uygulanmadıklarından yanlış sonuçlara yol açabilir, diş ya da diş etlerinize zarar verebilirler. Bu nedenle diş beyazlatmayı önemsiz bir uygulama gibi görmeyip, diş doktorunuza mutlaka danışmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz. Dişlerinizin beyazlığını korumak için hergün kullandığınız diş macunu ve benzeri bakım ürünlerini de kullanmaya devam etmeniz gerektiğini lütfen unutmayın. Dişlerinizi özellikle koyu renkli yiyecekler tükettikten sonra temizlemeniz dişlerinizin beyazlığını korumakta en etkili yöntemdir. Gülüş Tasarımı hakkında detaylı bilgi almak için Tıklayınız... Sağlıklı günler.

Benzer Blog Yazıları0212 231 32 92


0533 950 60 95


Konum