0212 231 32 92

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

0533 950 60 95

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

Adres Bilgileri

Valikonağı Cad. Mim Kemal Apt. No:72 D:1 Nişantaşı İstanbul

EN

TR

Birden Fazla Diş Kaybı Yaşadığımız Zaman Neler Olur?


Birden Fazla Diş Kaybı Yaşadığımız Zaman Neler Olur?
22.07.2017
8365

Birden Fazla Diş Kaybı Yaşadığımız Zaman Neler Olur?

Diş çürükleri, travmalar ya da diş eti hastalıklarının diş kayıplarına neden olduğu bilinen bir gerçektir. Diş kayıplarının hemen ardından dişin bulunduğu bölgedeki kemik, hızla büzülüp küçülmeye başlar. Zaman içinde çene kemiği o kadar incelir ki aynı bölgeye yeni bir diş yapmak imkansız hale gelebilir.

Eksik dişlerin dışında ağızda kalan dişler ise hem noksan dişin hem de incelen kemiğin desteğinden mahrum kaldıkları için zorlanmaya ve zarar görmeye başlarlar. Fazla yüklenme nedeniyle bu dişlerin yeri değişebilir ya da yeni diş kayıpları yaşanabilir. Diş kayıplarından kişinin ne ölçüde etkileneceği, hangi dişin ya da dişlerin eksik olduğu, kişinin genel sağlığı gibi birçok faktöre bağlı olarak değişecektir.

Eğer birkaç diş birden kaybedilmişse ağız içinde büyük bir boşluk oluşacak ve kayıp nedeniyle yaşanan rahatzılığın boyutları büyük olacaktır. Diş kayıpları telafi edilmedikleri zaman diş eti rahatsızlıklarına yol açabilirler, bu da yeni diş yapılacağı zaman yeni sorunlar ortaya çıkaracaktır.

Diş eti rahatsızlıkları aynı zamanda diş fırçalamayı ve ağız bakımını da daha zor ve zamanla etkisiz hale getirerek yeni sorunların yaşanmasına neden olabilir. Her ne kadar büyük çaptaki diş kayıplarının telafi edilmesi büyük bir tedavi gerektirse de günümüz teknolojisiyle bu sorunu kolaylıkla çözebilecek birçok yöntem geliştirilmiştir.

Bugün hem diş kayıplarının neden olduğu kemik incelmeleri bir sorun olmaktan kalkmıştır hem de diş kayıpları ne kadar fazla olursa olsun yerine yenileri kolayca yapılabilmektedir. Tüm dişlerini kaybeden bir hastanın iyi bir tedavi ile yepyeni dişlere kavuşması son derece mümkündür.

Birden Fazla Diş Kaybı Yaşadığımız Zaman Neler Olur?

Bu kişilerin tedavisi için birkaç alternatif yol vardır. Diş hekimi her bir diş için ayrı ayrı implant yapılabilir ya da muayeneye göre minimum sayıda implant yaptıktan sonra köprü yöntemiyle sabit dişler yapmayı da tercih edebilir.

Her hastanın ihtiyacı olan en doğru implant tedavisi, dikkatli bir inceleme sonrasında uzman diş hekimi ve yardımcıları tarafından belirlenir. Diş kaybınız ne kadar fazla olursa olsun iyi bir diş hekimi ve ekibinin ellerinde uygulanacak doğru bir tedavi ile kayıplarınızın en iyi şekilde telafi edilebileceğini unutmayınız. Sağlıklı günler.

Benzer Blog Yazıları0212 231 32 92


0533 950 60 95


Konum