İmplant Ağrı Yapar Mı?


İmplant Ağrı Yapar Mı?

İmplant Ağrı Yapar Mı?, diş implantı uygulaması yapılırken hastaların isteklerine göre genel ya da lokal anestezi yöntemi ile yapılır. Anestezi uygulaması yapıldığından dolayı herhangi bir ağrı duyulmaz.Diş implantı uygulamasından sonra çene kemiği ve diş eti açıldığından dolayı bu cerrahi işleme bağlı olaraktan hafif derecede ağrılar duyulabiliyor. İmplant sonrası ağrı oldukça normal ve fazla hissedilmeyen bir ağrıdır. Bu ağrılar diş hekimlerinin vereceği ilaçların kullanımı ile geçicektir. Diş implantı sonrasında ağrıların geçmesi ile alakalı en büyük görev hastalar düşer. Ağız içinde bakterilerin oluşmaması ve enfeksiyon kapmamak için antibiyotik kullanımı dikkatli şekilde yapılmalıdır. Ayrıca hissedilen ağrı derecesi hastanın ağrı eşiği ile alakallı olarak da değişkenlik gösterebilmeektedir. Ağrı kişiden kişiye değişkenliik gösterdiğinden dolayı ağrının şiddeti konusunda kesin birşey söylemek doğru olmamakla beraber şiddetli bir ağrı olmadığı ifade edilebilir.

İmplantların Sonrasında Uzun Dönem Ağrı Olur Mu?

Uzun süreçli olara hastaların diş ve ağız sağlığına gerekli olacak hassasiyeti göstermesi gerekir. Diş hekimlerinin vermiş olduğu ilaçlar dışında başka ilaç kullanılmamalıdır. Çeneyi zorlayacak olan hareketlerden kaçınmalı ve sigara kullanımından uzak durulmalıdır. İmplant tedavisi bir diş çekiminden daha zordur. Cerrahi işlemin hemen ardından ağrılar oluşacaktır. İmplant ağrısı kaliteli malzeme, doğru tanı, doğru operasyon ve uzman bir diş hekimi ile yapılırsa korkulacak bir şey yoktur. Halk arasında yaygın olan diş hekimi korkusu da bu konuyu olumsuz etkileyen etkenlerin başında gelmektedir. Daha çok diş hekimi kontolü yapmamakla alakalı bu durum hastaların sadece tedavi görmek zorunda kaldığında diş hekiime gittiklerinden dolayı oluşmaktadır.
İmplant Ağrı Yapar Mı?

İmplantların Ağrısı Konusunda Ne Yapılmalı?

İmplant diş ameliyatından sonra uzun bir dönem geçmesine ve ağız içine iyi şekilde bakılmasına rağmen diş ağrısı mevcut ise implant diş enfeksiyonu meydana gelmiş olabilir. Bu tarz bir durumda vakit kaybı yaşamadan diş hekiminize gitmeniz ve muayene olmanız gerekir. Bu durum az rastlansa da hiç olmuyor denilemez. Ağız ve vücut yapısı alerji ve benzeri nedenler meydana getirebilir. Fakat bu durumlarda korku ve paniğe kapıllacak bir sonuç doğmamakla beraber hemen diş hekiminize görünmeniz yeterli olacaktır.
İmplant Uygulanması Sırasında Acı Duyuluyor Mu?
implant ağrısı

Benzer Yazılar

Prof. Dr. Ömer Kutay

Site içeriğinde bulunan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Söz konusu bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Copyright © 2020 OMERKUTAY.COM

Seolu Web Tasarım