İmplant Ağrı Yapar Mı?

İmplant Ağrı Yapar Mı?

Diş implantı uygulaması yapılırken hastaların isteklerine göre genel ya da lokal anestezi yöntemi ile yapılır. Anestezi uygulaması yapıldığından dolayı herhangi bir ağrı duyulmaz. Diş implantı uygulamasından sonra çene kemiği ve diş eti açıldığından dolayı bu cerrahi işleme bağlı olaraktan hafif derecede ağrılar duyulur. İmplant sonrası ağrı oldukça normal ve fazla hissedilmeyen bir ağrıdır. Bu ağrılar diş hekimlerinin vereceği ilaçların kullanımı ile geçicektir. Diş implantı sonrasında ağrıların geçmesi ile alakalı en büyük görev hastalar düşer. Ağız içinde bakterilerin oluşmaması ve enfeksiyon kapmamak için antibiyotik kullanımı dikkatli şekilde yapılmalıdır.

İmplantların Sonrasında Uzun Dönem Ağrı Olur Mu?

Uzun süreçli olara hastaların diş ve ağız sağlığına gerekli olacak hassasiyeti göstermesi gerekir. Diş hekimlerinin vermiş olduğu ilaçlar dışında başka ilaç kullanılmamalıdır. Çeneyi zorlayacak olan hareketlerden kaçınmalı ve sigar kullanımından uzak durulmalıdır. İmplant tedavisi bir diş hekiminden daha zordur. Cerrahi işlemin hemen ardından ağrılar oluşacaktır. İmplant ağrısı kaliteli malzeme, doğru tanı, doğru operasyon ve uzman bir hekim ile yapılırsa korkulacak bir şey yoktur.

İmplantların Ağrısı Konusunda Ne Yapılmalı?

İmplant diş ameliyatından sonra uzun bir dönem geçmesine ve ağız içine iyi şekilde bakılmasına rağmen diş ağrısı mevcut ise implant diş enfeksiyonu meydana gelmiş olabilir. Bu tarz bir durumda vakit kaybı yaşamadan diş hekiminize gitmeniz ve muayene olmanız gerekir.

Share: