0212 231 32 92

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

0533 950 60 95

P.tesi-Cuma : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 13:30

Adres Bilgileri

Valikonağı Cad. Mim Kemal Apt. No:72 D:1 Nişantaşı İstanbul

EN

TR

İmplant Tedavilerinin Tamamı Başarılı Mıdır?


İmplant Tedavilerinin Tamamı Başarılı Mıdır?
03.12.2015
4684

İmplant Tedavilerinin Tamamı Başarılı Mıdır?

Son aşama olan implant yerleştirme aşamasına gelindiği zaman dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Bu hususlardan başlıca olanı ameliyat edilecek hastanın varsa şekeri yada benzeri hastalıklarının yükselmemesi için sakin olması gerekmektedir.

Örneğin ameliyat edilecek hastanın gerekli kan değerleri şeker hastalığı gibi ölçülmemişse bu hasta iyileşme aşamasında yarı iyileşme komplikasyonu oluşturabilir. İmplant Tedavilerinin Tamamı Başarılı Mıdır? Bu durum ameliyat esnasın da veya ameliyattan kısa bir süre sonra bile kendini göstermese bile ilerleyen zamanlarda implantların tam iyileşmemesine yol açar ve bu durum implantlarınızın beklenenden daha kısa süre kullanılmasına yol açar. İmplant fiyatları her ne kadar ucuz olsa da tekrar ameliyat ve aynı şeylere tekrar katlanmak insanları korkutmaya yetmektedir. Sadece hastadan kaynaklı problemle oluşmayabilir.

Örneğin ameliyatınızı yapan diş hekimi gerekli özeni göstermezse dikkatlice takmazsa problem oluşabilir. Aynı şekilde implantlar takıldıktan sonra hasta iyileşme aşamasında gerekli özeni ve temizliği göstermezse problemler oluşabilir.  

İmplant Muayenesi Nasıl Olur?

Hasta muayene edilirken ameliyat olmaya uygun mu diye birkaç test yapılır ve bu testler sayesinde kan değerleri vücut direnci ve benzeri gibi sonuçlar elde edilmektedir. Bu sayede hekiminiz uygun görmezse ameliyatınızı erteleyebilir veya öne alabilir.

Ayrıca yine muayene esnasın da sizden genel sağlık durumunuzla alakalı raporlar ve testler istenebilir bu yüzden ameliyata girecek hekiminizin istediği bütün tahlilleri yaptırmak sizin faydanıza olacaktır. Ayrıca yine muayene de röntgen istenebilir ve implantınızın ağız ve çene yapınıza uygun ve sizi rahatsız etmeyecek şekilde olması için çeşitli ölçümler ve ya örnekler takılabilir.

İmplant fiyatları 2017 tarihinden itibaren fiyatları sabit kalmıştır ve ihtiyacı olan insanlar rahatça bu tedaviye başvurmuşlardır. Bu sayede bu tedavi yöntemi gittikçe artmaktadır.

Benzer Blog Yazıları0212 231 32 92


0533 950 60 95


Konum